Ekol Demir Çelik San. Tic. Anonim Şirketi
Sektörün Öncü Markası
Bizi Ara

Plastik Kalıp Çelikleri

Plastik kalıpların şekillendirilmesi işleminde kullanılmakta olan plastik kalıp çelikleri diğer kalıp çelik ürünlerinden farklı olarak korozyon dayanımı, desen alma kabiliyeti ve parlatılabilir kabiliyeti yüksek olan nikel, alüminyum, mangan, krom, mobinden, vanadyum gibi alaşım elementlerine sahiptir.

Plastik Kalıp Çeliklerin Özellikleri

Diğer takım çeliklere nazaran karbon miktarı daha düşük olan plastik kalıp çelikler kullanımında şekillendirilen plastik için uygun plastik çeliğin seçilmesi gerekir. Termoplastikler ve termoset plastikleri olarak ikiye ayrılan kalıp çelikler sayesinde seçim daha kolaylaşır.

Termoplastikler daha sünek olan tercihler olup korozyon direnci yüksek olan ürünlerdir. Termoset plastikler ise gevrek olan malzeme tercihi olarak ifade edilmektedir. Sertliğin ve aşınma dayanımının yüksek olduğu bu ürünler ise daha iyi şeklin verilmesinde etkin olan kalıplardır.

Plastik kalıp çeliklerin her birinden beklenen özellikler elbette belli ölçülerde aynıdır. Bu özellikler arasında ilk sırada ise desen alma kabiliyeti ve parlatılabilir geliyor.  Bunun yanı sıra korozyon direnci, sertleşebilirlik, yüksek tokluk, yüksek yüzey sertlik, boyutsal kararlılık ve kaynak edilebilirlikte yer alıyor. Aynı zamanda yüksek aşınma direnci ve yüksek mukavemet de ürün özellikleri arasında bulunmalıdır.

Plastik Kalıp Çeliklerin Siparişi

Plastik kalıp çelik üretimini gerçekleştiren firmamız kaliteli ürün seçimlerine yer açarken aynı zamanda stok gücünü de sunuyor. Plastik kalıp çelik ürün tedariki için firmamızdan destek alarak ürün siparişiniz verebilirsiniz.

Konusunda uzman ve deneyimli ekip ile gerçekleştirilen üretimlerimizde ileri mühendislik ebe teknolojiye yer açarak imalatlarımızı hayata geçiriyoruz. Sizde ürün ihtiyacınızda firmamızdan tedarikinizi yaparak kullanım avantajını da elde edebilirsiniz. Stok gücüne her daim sahip olan demir çelik üreticisi firmamız ürün kalitesinden ödün vermeden müşteri memnuniyetini esas alarak üretim ve satışa yer açar.