Ekol Demir Çelik San. Tic. Anonim Şirketi
Sektörün Öncü Markası
Bizi Ara

Vasıflı Çelikler

Ham demire belli oranda karbon eklenmesi ile oluşan vasıflı çelikleri değerli kılan en önemli özellik mühendislik uygulamalarında göstermiş olduğu yüksek dayanımdır. Ham demire karbon eklenmesi sonrasında işlem devam ederek çeşitli alaşımlar demire eklenerek nitelikli çelik kazanımına ulaşılır.

Vasıflı çelik üretimlerinde mutlaka ileri mühendislik bilgisine yer verilmesi gerekir. Yatırım ve teknoloji gerektiren bu ürün üretimlerinde konusunda uzman olan ekibimiz ile sizlere uzun yıllardır hizmet sunuyoruz.

Ülkemizde çelik ile ilgili olarak en güçlü piyasa talebi inşaat sektörü alanından gelmekte olsa da birçok sektör içinde nitelikli çelik kullanımına yer açılıyor.

Vasıflı Çelikler Nerelerde Kullanılır?

Nitelikli çelik olarak da bilinen vasıflı çelikler sanayi ve ulaşım sektörünün vazgeçilmezi olan ham maddesidir. Bunun ile beraber inşaat sektörü içinde yüzde altmış beş oranında nitelikli çelik türünün kullanımına rastlanır. Otomotiv, deniz altı, savunma, uçak, gemi gibi alanlarda kullanılmakta olan nitelikli çelikler aynı zamanda sağlık ve enerji sektörü içinde de kendine yer bulur.

Vasıflı Çelik de Katma Değeri Yüksek Ürün

Vasıflı çelikler dünya ekonomisi içinde ülkelerinde gelişmişliklerinin göstergesi olarak kabul ediliyor. Ülke ekonomisine önemli bir etki sunan vasıflı çelik üretimleri farklı birçok sektör içinde kullanılması sebebi ile önemli değere sahip olan ürünlerdir.

Nitelikli çelik üretiminde Ar-Ge çalışmaları ve test laboratuvarlarımız ise hizmetlerimizi sunmanın yanı sıra katma değeri yüksek çelik üretiminin ileri teknoloji ürün üretimimizde de etkisi bulunuyor. Kaliteli ve nitelikli çelik ürün listemizden gereksiniminize uygun olan ürün alımlarınız için firmamız ile irtibata geçerek talebinizi iletebilirsiniz. İleti teknoloji ve mühendislik bilgisi ile üretimi yapılan ürünlerimiz arasında yer alan nitelikli çelikler dayanıklılığı esas olan özel ürünler olup farklı sektörlerde de kullanıma uygundur.