Ekol Demir
Sektörün Öncü Markası
Bizi Ara

Takım Çelikler

Ahşap, plastik ya da metal gibi malzemelerin işlenmesinde kullanılan takım çelikler malzemeye istenen şeklin verilmesinde yardımcı olan üründür.

Takım çeliklerin en belirgin olan özelliği ise yeterli tokluğa ve sertliğe sahip olmasıdır. Takım çeliklerinin tokluk değerine ulaşmış olması ürünün kırılmasına engel olurken sertlik ise ürünün aşınma direncinin artmasında etki eder.

Takım Çeliklerin Özellikleri Nelerdir?

Takım çeliklerin üretiminde gerekli olan başlıca özellikleri vardır. Bu özelliklerine ek olarak ise metal kesimindeki aşınma direncinin diğer takım çeliklerine nazaran önem taşımasıdır. Alet üzerindeki pürüzsüz yüzey daha düşük bir sürtünme katsayısı anlamına geldiği için alınma direncini de etkiler.

Takım çeliklerin bunun yanı sıra üç temel özelliği bulunuyor. Aşınma direnci, tokluk ve sertlik olarak sayılan bu özelliklerin ürün de olmaması durumu ise kaliteden söz etmeyi imkânsız kılar.

Takım çeliklerinde yüksek dirence karşı tokluğun yüksek olması istenirken aynı zamanda yükselen sıcaklık değerinde de ürünün sertliğinin düşmemesi gereklidir. Bu özelliklere sahip olmasının yanında tüm takım çelikleri işlediği malzemeden daha sert olması ise aşındıran taraf olmasını sağlar. Aşınan olması ya da sertliğin düşmesi ürün kalitesizliğine işaret ederken toklukta düşüş ise ürünün kırılmasına etki eder.

Takım Çelik Ürünleri

Yılların tecrübesi ve uzmanlığı ile sizlere kaliteli ürün üretimlerini sunuyoruz. Konusunda deneyim sahibi olan uzman ekibimiz ile geliştirildiğimiz ar-ge çalışmaları ve uygulama teknikleri ile en kaliteli ve güvenilir ürün tercihlerini üreten firmamızda bulunan takım çelik ürünlerini de aynı güven ile sipariş verebilirsiniz.

Takım çelik alım işlemleriniz ile ilgili olarak firmamıza ulaşım sağlayarak talebinizi iletmeniz yeterlidir. Uzman ekibimiz konu ile ilgili olarak sizlere detaylı bilgilendirme sunarak ürün ya da ürünlere kısa sürede sahip olmanıza da destek olacaktır.