Ekol Demir Çelik San. Tic. Anonim Şirketi
Sektörün Öncü Markası
Bizi Ara
Alüminyum

Son derece hafif ve esnek bir yapıya sahip olan alüminyum ürünleri pek çok farklı alan içinde kullanılabilen malzemelerdir. Ürün üretimine yer veren firmamız kaliteli seçimler eyer açarken aynı zamanda ürün tedariki konusunda da stok gücünden destek alır.

Alüminyum yansıtma kabiliyeti güçlü olan malzeme olmanın yanında işlenmesi de son derece rahat olan bir üründür. Bu neden ile de geniş bir kullanım alanından söz edilir. Yıllarında deneyimi ve tecrübesi ile üretimlere yer veren firmamız bünyesinden taleplerinizi gerçekleştirerek kaliteli ve uygun fiyat seçeneklerine sahip olan alüminyum malzemesinde sahip olabilirsiniz.

Alüminyum Kullanım Alanları

Kolay soğuyarak ısıyı emmesi sebebi ile soğurtma sanayisi içinde kendine yer edinir. Uçak ve uzay araçlarında da sıklıkla yer açılan alüminyum hafif olması sebebi ile araçlarda avantajın yakalanmasına destek olur.

İnşaatlardan otomotive kadar geniş bir kullanım alanına sahip olmasının yanı sıra iletkenliği sebebi ile elektrik elektronik alanında da kullanılmaktadır.

Çelikten sonra en çok tercih edilen metal olma özelliğine de sahip olan alüminyum gıda sektörü alanında da kendine yer ediniyor.

Neden Alüminyum Tercih Ediliyor?

Yüzlerce yıldır kullanılmakta olan alüminyum günümüzde de çelikten sonra en çok yer açılan üründür. Bu kullanım sıklığının sebepleri arasında yoğunluğunun düşük olması geliyor. Hafifliğin önemli olduğu yerlerde kullanılabilen metal sünek malzemeler listesi içinde yer alıyor. Esnek olan malzemenin tokluğu da yüksektir.

Darbe dayancının bulunmasına karşın ürün kolay da şekil alabiliyor. Son derece kısa zamanda ve az masraf ile şekillendirme yapılabilen malzemenin teminde firmamızdan destek alabilirsiniz. Firmamızda yer alan ürün listesinde yer alan alüminyum malzeme tedarikine yer açmak için firmamız ile irtibatta geçerek ürün talebiniz birimimize bildirmeniz yeterlidir.