Ekol Demir Çelik San. Tic. Anonim Şirketi
Sektörün Öncü Markası
Bizi Ara
Kromlu Mil

Kromlu Mil

İndüksiyonlu mil ya da taşlanmış mil olarak da bilinmekte olan kromlu mil, rulmanların temiz bir yüzeyde çalışmasına zemin hazırlayan ve de rulmanların daha uzun ömürlü olmasına destek olan parçalardır.

İndüksiyonlu miller ya da taşlanmış mil olarak da isimlendirilmekte olan kromlu milleri yüzey kabuğunun sertleşmesine yardımcı olur.  Böylelikle bilyeler hareket ederken mile verdiği zararı minimize edilmesini sağlar.

Kromlu miller ya da İndüksiyonlu millerin kullanılmaması durumunda ise mil üzerindeki bilye yataklarının daha hızlı bozulmasına durumu ile karşı karşıya kalınır.

Aynı zamanda kromlu miller ısıl işlem aracılığı ile sertleştirildiğinden dolayı da bilye yataklarının daha uzun ömürlü olmasına yardımcı olur.

Kromlu Miller Nerede, Ne Amaç ile Kullanılır?


İndüksiyonlu mil, taşlanmış mil ya da kromlu mil olarak ifade edilmekte olan miller alüminyum yataklar olan SK serisi ya da SHF serisinde kullanılabilir. Bunun yanı sıra kromlu miller lineer rulman yataklama çalışmalarında da yüzey sertliğini yüksek derecede tutmak içinde kullanılmakta olan ürünlerdir.

Kromlu Millerin Genel Özellikleri


Kromlu, taşlanmış ya da indüksiyonlu mil olarak ifade edilmekte olup her birinin aynı göreve sahip olduğu miller Rulmanların temiz bir yüzeyde çalışmasını sağlamanın yanı sıra uzun süre kullanmanıza yardımcı olur.

Kromlu millerin fiyatları ise satın alınacak olan ürün çeşidine göre farklılık göstertmektedir. Konusunda uzman ve deneyimli ekibimiz ile irtibatta geçerek ihtiyacınıza uygun olan kromlu mil talebinizi ileterek fiyat teklifini de kısa süre içinde edinebilirsiniz.

Yılların tecrübesi ile üretimlerini kalite önceliği ile sunan firmamızdan talep ettiğiniz ürünler ise kısa bir süre içinde stoklarımızdan tarafınıza iletilmek üzere belirlenen sevk şekli ile gönderimi yapılarak ulaşımı da sağlanır.