Ekol Demir Çelik San. Tic. Anonim Şirketi
Sektörün Öncü Markası
Bizi Ara

1.2085 Plastik Kalıp çeliği

1.2085 Plastik Kalıp çeliği

1.2085 Plastik kalıp çeliği, ham madde halindeki bir plastiğe kalıp verilme işleminde kullanılmaktadır. Plastik, beyaz eşyalar, elektronik eşyalar, otomobil parçaları ve ev eşyaları gibi birçok ürünün ham maddesini oluşturur. Eşyaların son şekillerini alabilmesi için bu kalıplar kullanılmaktadır. Kauçuk kalıpları, kalıp setleri, kalıp hamilleri plastik enjeksiyon kalıpları ve mühendislik uygulamaları gibi farklı uygulama alanları da bulunmaktadır.

Birçok farklı sektörde ihtiyaç duyulmaktadır. Kaliteli bir üretimden geçmesi gerekmektedir çünkü iyi bir sonuç alınması için farklı özellikleri karşılamalıdır. Kolay bir şekilde kaynak edilebilmesi, pratik bir şekilde desen alabilmesi, kolayca parlatılabilmesi ve kolay bir şekilde işlenebilmesi istenmektedir. Kaliteli bir üretimden geçmesi halinde tüm bu özellikleri karşılayacaktır. Firmamız Ekol Çelik, plastik kalıp çeliklerin kaliteli bir üretimden geçmesini sağlamaktadır. Kaliteli üretim yapılarının yanında uygun fiyat aralığı sunulmaktadır.

1.2085 Plastik Kalıp Çeliği Nedir

1.2085 Plastik kalıp çeliği plastik yapıda olan herhangi bir malzemenin şekillendirilmesinde kullanılır. Diğer çeliklerden farklı birtakım özellikleri vardır. Kolay bir şekilde desen alabilir. Korozyona dayanabilmesi ve parlatılabilirliği oldukça yüksektir. Bu özelliklere sahip olmasını sağlayan krom, mangan, vanadyum, nikel, molibden, alüminyum gibi elementleri içermektedir. Bu kalıp ile plastikler bazı teknikler kullanılarak istenildiği gibi şekillendirilmektedir. Enjeksiyon, şişirme, presleme ve  ekstrüzyon gibi teknikler kullanılmaktadır.

NitelikliCelik

Alaşımlı takım çeliği grubuna girmektedir. Yapısı itibariyle aşındırıcı plastiklere karşı çok dayanıklıdır. Ham madde halinde olan plastiklerin şekillendirilmesi amacıyla genellikle imalat ve kalıp sektöründe tercih edilmektedir. Kullanım alanı geniştir, beyaz eşya sanayi, inşaat sektörü gibi farklı alanlarda da kullanılabilir. Ekol Çelik olarak 1.2085 Plastik kalıp çeliği satışı yapmaktayız. Firmamız kalıp çıkarılırken iyi bir sonuç alınabilmesi için nitelikli çelik kullanımına ve kaliteli hizmet anlayışı önem vermektedir.

1.2085 Plastik Kalıp Çeliği Özellikleri

 Plastiklerin şekillendirilmesi için kullanılan bu kalıbın birtakım özelliklere sahip olması gerekir. Ham madde halinde olan plastiğin kolay şekil alabilmesi için temiz ve homojen, mikro yapıda olması gerekir. Pratik bir şekilde işlenebilir özelliğe sahip olmalıdır. Plastiğe verilmek istenen kalıp kolayca yapılandırılmalıdır. Kalıp çıkartılırken sert malzemeler kullanılır ve kullanan kişi ne kadar bastırsa da yüksek bir aşınma özelliğine sahip olmalıdır. Plastik ham maddenin yüksek basıncına dayanabilir olması da aranan bir özelliktir. Plastik kalıp çeliklerinin sahip olması gereken en önemli özelliklerinden birisi de parlatılabilirliğinin iyi olmasıdır.

Yüksek sıcaklığa karşı korozyon direnci de yüksek olmalıdır. Ürünün kalitesini bu tür özellikler belirlemektedir. 1.2085 Plastik kalıp çeliği satışı yapan firmamız bu özellikler göz önünde bulundurur ve ürünün kalitesine oldukça büyük önem verir. Satışa sunulan kalıpların hepsi bu tür özellikleri karşılamaktadır. Plastik kalıp çeliklerin üretiminde vasıflı çelik kullanılmaktadır. Hızlı işlenebilir özelliği, ısıl işlem içerisinde boyut kararlılığı, basınç dayanımı ve aşınma dayanımı isteklerinin hepsi en kaliteli şekilde karşılanmaktadır.

 

VasifliCelik