Ekol Demir Çelik San. Tic. Anonim Şirketi
Sektörün Öncü Markası
Bizi Ara

Yapı Profilleri Ne Kadar Dayanıklıdır

Demir Çelik Ürünleri

Ekol Demir Çelik yaklaşık 25 yıldır, Türkiye’de, demir çelik sektöründe başarıyla faaliyetlerini devam ettirmektedir. Soğuk ve sıcak çekme tür lamalar, vasıflı çelikler, karbon çelikleri ve yapı çelikleri tedarikçisi olan firmamız kurulduğu günden itibaren otomotiv ve yedek parça sanayi, takım tezgahı ve makine, el aletleri, dişli, madeni eşya, bağlantı elemanları, asansör,metal mobilya, kalıp sanayi ve ağır makine sanayi alanlarındaki müşterilerine güvenilir ve kaliteli hizmet vermektedir. Teknolojik gelişmelere önem veren ve yatırım yapan firmamız başarılı ar-ge çalışmaları ile ileri mühendislik bilgisi gerektiren vasıflı çelik üretimini başarıyla yapmaktadır. Ham demire belli oranlarda karbon katarak elde edilen vasıflı çelik ile birlikte soğuk ve sıcak lamalar, takım çelikler, profiller ve yapı profilleri üretilerek satışa sunulmaktadır. Bunun yanı sıra diğer metal ve ametallerden kestamit, bronz, kromlu mil, alüminyum ve çelik çekme boru alternatif ürünlerimiz arasında yer almaktadır.

Yatırımlar ve Yapı Profilleri

Ülkemizin lokomotif sektörlerinden demir çelikte yurt içi ve yurt dışı rekabet gücünü ve pazar payını artırmak için etkin rol almak istediklerini belirten yönetim kurulu başkanı Elif Tulay, Ekol Demir Çelik'in bu nedenle 2016 yılında alaşımlı çelik sektörüne yatırım yaparak sektöründe lider firma olma yolunda emin adımlarla ilerlediğini vurgulamaktadır. Ürün portföyünü her geçen gün genişleten firmamız kaliteye büyük önem vermektedir. Vasıflı çelik üretimi, kaliteli demir cevheri ithalatı ve ülke içinden teminiyle elde edilmektedir.

En seçkin ürünlerimiz içinde yer alan yapı profili modellerimiz; HEB yapı profilleri, T profil, NPU yapı profilleri, IPE yapı profilleri, HEA profilleri, NPI yapı profilleri ve köşebentlerdir. İnşaat sektöründe aranan kaliteli yapı profilleri üzerinde de önemle duran firma CEO’su Elif Tunay Ekol Demir Çelik olarak nitelikli ürünlerin ucuza mal edilerek müşteri memnuniyetini artırma peşinde olduklarını belirtmektedir.

Yapı Profilleri Ne Kadar Dayanıklıdır

Çelikten elde edilen yapı profillerinin; çeliğin dayanıklılığının aynı hacimdeki betonarme ve ahşap elemanlara göre daha yüksek olması, her türlü şekilde üretilebilmesi, elektrik ve sıhhi tesisat montajının daha pratik olması, izolasyon malzemesi ile yangına karşı daha kuvvetli ve depremler karşısında sağlam durması nedeniyle tercih edilme oranları artmaktadır. Taşıma kapasitesi kolon ve tavanlarda özellikle daha yüksektir. Malzeme tasarrufu sağlamaktadır. Böylelikle inşaat maliyetleri düşürülebilmektedir. Çelik konstrüksiyon binaların yanında çok katlı binaların, fabrikaların, açık otoparkların, iş merkezleri ve alışveriş merkezlerinin inşasında özellikle tercih edilmektedir. Ekol Demir Çelik, yapı profilleri üretimi ve kalitesinde de demir çelik sektöründe öncü bir konumda kalmayı sürdürmektedir.