Ekol Demir Çelik San. Tic. Anonim Şirketi
Sektörün Öncü Markası
Bizi Ara

Soğuk Çekme Lama Ürünleri Nedir? Nerede Kullanılır?

Soğuk Çekme Lama Ürünleri Nedir? Nerede Kullanılır?

Sıcak olarak çekilen demir kütlelerinin tekrar işleme sokularak çekilmesi sonucunda ortaya çıkan ürüne, soğuk çekme lama denmektedir. Yapılan bu işlemle esnek, pürüzsüz ve dayanıklı bir demir elde edilmektedir. Mukavemeti de fazla olan bu ürünler, pek çok faaliyet alanında bahsedilen bu özellikleri sebebiyle kullanılmaktadır.

Nitelikli Celik

Soğuk Çekme Lama Ürünleri

Soğuk Çekme Lama Ürünleri,  demir-çelik sektöründeki son teknolojik gelişmelere bağlı olarak kaliteli ve güvenli yapıda üretilmelidir. Çünkü dayanıklı yapılarıyla dikkat çeken bu ürünler, yine dayanıklılığın en önemli üretim unsuru olduğu iş sahalarında yoğun olarak kullanılmaktadır. Bu nedenle bu ürünler, kaliteli soğuk çekme lama ürünleri satan firmalar aracılığıyla satın alınmalıdır.

Vasıflı Çelikler

Demir-çelik üretimi bir ülkenin sanayisinin geliştiğini ona bağlı olarak da ekonomisinin geliştiğini gösteren en önemli göstergelerden biridir. Özellikle vasıflı çelikler, bir ülkenin ekonomisi ve siyasi yapısı adına çok önemlidir. Çünkü bu çelikler; Savunma Sanayi, denizaltı, gemi, otomotiv, demiryolu, uçak gibi sektörler  başta olmak üzere pek çok sektörde ham madde olarak kullanılmaktadır. Sanayinin kalbi olan bu ürünler, soğuk çekme üretim yöntemleriyle de üretilebilmektedir. Karbon, ıslah, sementasyon, yapı, otomat çelikler olarak farklı kategorilerde üretilmektedir.

 

 

Yapı Çelikleri

Alaşımsız yapıya sahip olan yapı çelikleri, mekanik durumları karbon miktarına bağlı olan çeliklerden biridir.  Daha çok  yapı ve imalat sektörlerinde yoğun olarak kullanılan bu ürünler; kaynak edilebilen, normalize edilmiş,  korazyona dayanıklılıkları iyileştirilmiş, ince taneli,  soğuk, sıcak çekilmiş gibi farklı kategorilere ayrılabilmektedir.

VasifliCelik

Islah Çelikler

Çelik sanayi adına çok önemli bir ham madde olan Islah çelikleri, içinde bulunan karbon miktarı bakımından sertleşebilen ve ıslah işlemi sonrasında dayanıklı bir yapıya bürünen çeliklerdir. Özellikle makine imalatı adına önemli olan bu çelikler, pek çok sektörün üretim sürecinde ham madde olarak kullanılmaktadır.

Soğuk Çekme Lama Ürünleri Nerelerde Kullanılmaktadır?

Genellikle EN 10278 standardına göre üretimi yapılan soğuk çekme lama ürünler, sıcak olarak çekilen demirlerin yeniden işleme alınması sonucunda üretilmektedir. Bu üretimin yapılmasındaki amaç; üretilen ürünlerin dayanıklılık ve esneklik kazanırken ayrıca pürüzsüz bir hale gelmesini de sağlamaktır.

 

 

Diğer ikamelerine göre daha dayanıklı olan bu demirler, farklı iş alanlarında yoğun olarak kullanılmaktadır. Bu ürünün pek çok iş alanında tercih edilmesinin sebebi ise; üretilen ürünlerin dirençlerini kuvvetlendiriyor ve iki profili birbirleriyle birleştirirken aralarındaki bağın direncini artırıyor olmasıdır. Genel olarak soğuk çekme lama ürünlerinin kullanıldığı alanlar ise;

  • Beyaz eşya üretimi,
  • Zirai makine imalatı,
  • Otomotiv imalatı,
  • Yapısal çelik sektörü
  • Yol, köprü, baraj yapımı,
  • Makine imalatı,
  • Ferforje demir imalatı,
  • Enerji nakil hatları başta olmak üzere pek çok alanda kullanılmaktadır.

Firmamız Ekol Demir Çelik A.Ş. de yukarıda bahsedilen demir çeşidinin üretimini kaliteli ve güvenli olarak gerçekleştirmektedir. Dünyada geçerli olan demir-çelik üretim standartlarına göre üretim yapan firmamız, her daim kaliteden ödün vermeden faaliyetlerine devam etmektedir. Siz de ihtiyacınız olan soğuk çekme lama ürünlerini firmamızdan satın alabilirsiniz.

Soğuk Çekme Lama Ürünleri Satan Firmalar

Soğuk çekme lama üretimi, son teknoloji kullanılarak uzman bir kadroyla üretilmesi gereken ürünlerdendir. Bilgili ve tecrübeli bir mühendislik bilgisiyle üretim yapılması gereken soğuk çekme lama ürünleri satan firmalar, dünyada geçerli olan üretim standartlarına göre üretim yapmalıdırlar. Üretim geçmişi başarılarla dolu olan firmamız, bahsetmiş olduğumuz bu özelliklere tamamen riayet ederek kaliteli ve farklı kategorilerde soğuk çekme lama ürünlerinin üretimini gerçekleştirmektedir. Siz de faaliyet alanınıza en uygun ürünün siparişini firmamızdan verebilirsiniz. Geniş bir stok anlayışına sahip olan firmamız, size bu konuda yeterli desteği sunacaktır. Sipariş vermek ya da bilgi almak için iletişim bilgilerimizden bize ulaşabilirsiniz.