Ekol Demir Çelik San. Tic. Anonim Şirketi
Sektörün Öncü Markası
Bizi Ara

Ankara Çelik Satan Firmalar

Ankara Çelik Satan Firmalar

Ankara çelik satan firmalar arasında işini kaliteyle yapan pek çok firma vardır. Bu firmalar arasında da "Ekol Demir Çelik" ilk sıralarda yer almaktadır. Çelik, üretimi sırasında farklı aşamalardan geçerek son halini almaktadır. Standart türde çelikler olduğu gibi farklı amaçlarla kullanılan ve özelleştirilerek üretilen çeliklerde mevcuttur. Üretiminde ise demir cevheri veya hurdaların geri dönüşümü kullanılmaktadır. Her iki yöntem de dayanıklı ve kaliteli çelikler ortaya çıkarmaktadır. Üretilen çelikler:

  • Alaşımlı,
  • Alaşımsız,
  • Düşük alaşımlı

Olacak şekilde vasıflara ayrılmaktadır. Bu vasıflara göre kullanılacağı sektörlerde belirlenmekte ve buna göre tercih yapılmaktadır.

Ankara Çelik Satan Firmalar ve Çelik Çeşitleri

Çelik, belli vasıflara ayrıldığı gibi farklı çeşitlere de ayrılmaktadır. Bu yüzden Ankara çelik satan firmalar, farklı çeşitte çelikleri bünyesi altında bulundurmaktadır. Bu çeşitler; imalat çelikler ve takım çelikleri olarak belirtilmektedir. Bu farklı çelikler kendine uygun alanlarda kullandığında oldukça elverişli olabilmektedir.

İmalat çelikler, genellikle ark ve gaz ergitme kaynakları için kullanılmaktadır. Mıknatıslanabilir özelliğe sahiptir. Kolay şekillenebilmekte ve kaynak işlemine de elverişlidir. Çekme işleminde şekil vermek için soğuması beklenmektedir. Soğukken şekil verilmektedir. Isıya ve korozyona karşı da yüksek dayanıklılık göstermektedir.

Takım çelikler ise; kesme, şekil verme ve talaş kaldırma işlemlerinde kullanılmak için üretilmektedir. Tamamı yüksek vasıflı çeliklerden üretilmektedir. Isıl işlemlerle birlikte kullanım alanına göre sertleştirilmektedir.

Tüm bunlarla birlikte çeliğin sahip olduğu kalite dereceleri de vardır. Bu derecelere göre de hangi alanlar için uygun olduğu belirlenmektedir. Her ne olursa olsun çelik kullanıldığı alana kazandırdığı dayanıklılık ile bilinmektedir.

Kullanım Amacına Göre Ankara Çelik Satan Firmalar

Çeliğin farklı kullanım amaçları vardır. Üretiminde çeşitlere ayrılmasının sebebi de kullanım farklılıklarıdır. Bu farklar çeliğin birçok sektöre hizmet etmesini de sağlamaktadır. Ankara çelik satan firmalar için gerekli niteliklere sahip bir şehirdir. Bu da çelik çeşitliliğinin artmasına daha fazla imkân tanımaktadır. Çeliğin kullanıldığı alanlar başlıca:

  • Ev aletleri ve beyaz eşya üretimi,
  • Gıda sektörü,
  • Otomotiv, kâğıt, deri ve sabun sanayi,
  • Petrol, kimya ve havacılık endüstrisi
  • Nükleer mühendislik alanları

Şeklinde sıralanmaktadır. Kullanım alanına uygun olacak şekilde üretilerek özelleştirilebilmektedir. Bu konuda firmalar gerekli hassasiyeti göstermektedir. Özellikle firmamızın SEO'su Elif Tulay, çalışmalarımızı takip etmektedir. Bu da daha kaliteli çeliklerin ortaya çıkmasını sağlamaktadır.

Ankara Çelik Satan Firmalar Nasıl Fiyat Belirliyor?

 Ankara çelik satan firmalar fiyat belirlerken çeşitlerini, ebatlarını ve ağırlıklarını ön planda tutmaktadır. Çelik ve demir fiyatları günlük olarak işlem gördüğü için her zaman sabit olmamaktadır. Çelik, ilk üretildiği zamanlarda endüstri alanlarında kullanılırken zamanla kullanışlılığı ve işlevselliği arttığı için mimari sektörlerde de kullanılmaya başlanmıştır. Uygun fiyat aralıkları kullanımının daha yaygınlaşmasını sağlamıştır.

Günlük hayatın hemen hemen her köşesinde çelik kullanılabilmektedir. Çeliğin paslanmaz özelliği kullanımı için tercih edilmesinde başlıca sebeptir. Bu yüzdende farklı sektörlerde ve farklı amaçlarda kullanılabilmektedir. Paslanmaz çeliğinde 60'dan fazla çeşidi mevcuttur. Bu da fiyatların değişikliğinde rol oynamaktadır.