Ekol Demir Çelik San. Tic. Anonim Şirketi
Sektörün Öncü Markası
Bizi Ara

Sıcak Çekme Lama Özellikleri

Soğuk çekilen demirlerin yeniden işleme sokulması ve çekilme işlemi yapılmasına sıcak çekme adı verilmektedir. Sıcak çekme işleminin temel hedefleri arasında dayanıklılık, mukavemet, esneklik ve pürüzsüz dış yüzey yer almaktadır. Böylelikle sıcak çekme lamalar elde edilmektedir. Sıcak çekme lama özellikleri ve dayanıklılığı pek çok kişinin bu ürünleri tercih etmesine sebep olmaktadır. Sıcak çekme lamalar geniş kullanım alanlarıyla da dikkat çeken ürünlerdir. Ekol Demir Çelik A.Ş sıcak çekme lama satıcısıdır.

sicak-cekme-lama-ozellikleri

Çelik konstrüksiyon yapıları ve otomotiv yapılarında da kullanılan sıcak çekme lamalar, en dayanıklı demirler arasında yer almaktadır. İki profil arasındaki zemin ile tavan arasında yer alan bağı kuvvetlendirebilen sıcak çekme lamaların üretimleri standart olarak 6-12 m. aralığında yer almaktadır. Bu ölçüler arasında ulaşabileceğiniz sıcak çekme lamalara aynı zamanda özel siparişlerinizle farklı boyutlarda da ulaşabilirsiniz.

Sıcak Çekme Lama Satın Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Sıcak çekilmiş demir kütüklerin işleme alınmasıyla elde edilen sıcak çekme lamalar esnek ve pürüzsüz dış yüzeye sahiptir. Yüksek fırında erimiş hale gelen sıvı çeliklerden oluşan sıcak çekme lamalar kalıplara döküldükten sonra soğumaya bırakılır ve ürün üretimi başlatılır. Geniş kullanım alanıyla dikkat çeken bu ürünlere sahip olmak istiyorsanız firma tercihinize dikkat etmelisiniz.

sicak-cekme-lama-ozellikleri

Üretim konusunda hassas davranan ve güvenilir yapısıyla dikkat çeken firmaları tercih ettiğiniz zaman uzun yıllar boyunca kullanabileceğiniz sıcak çekme lamalara sahip olabilirsiniz.