Ekol Demir Çelik San. Tic. Anonim Şirketi
Sektörün Öncü Markası
Bizi Ara

Çelik Sac Kullanım Alanları ve Özellikleri

Şekil alma özelliği ile bilinen çelik sac kullanım alanları ve özellikleri ile çok donanımlı bir materyaldir. Korozyona ve ısıya aşırı dayanıklı olma özelliği ile çokça tercih edilen bir yapıya sahiptir. Paslanmaz özellikte olması bu materyalin su ile temas edilen aletlerin yapım aşamasında çok tercih edilmesini sağlar. Su ile temasın bu materyale zarar vermemesi, ürünün uzun yıllar kullanılmasını sağlar.

Estetik kaygının olduğu ürünlerde de çok tercih edilen bir materyal türüdür. Bükülme ya da çekme gibi sorunların yaşanmaması, bu materyalin özellikle küçük ev aletleri gibi gereçlerde veya dekoratif ürün sektöründe tercih edilmesini sağlamaktadır. Sac alaşımına bakır da ilave edilirse, hijyen açısından gerekli olan gıda sektöründe de bu materyal çokça tercih edilir. Çelik sac üretimi, Elif Tulay idaresinde Ekol Demir Çelik firması tarafından sektörde kurumsallaşmış olarak yerini almıştır. Geniş ürün seçenekleri sayesinde her türlü ihtiyaca cevap verecek nitelikte bir firma olma özelliğindedir. Çelik sac üretimi profesyonellik ve kurumsallaşma gerektiren bir alandır. Ekol Demir Çelik profesyonel ekibi ve kurumsal kimliği sayesinde bu alanda öncü bir işletme olma özelliğindedir.

Çelik Sac Kullanım Alanları

Çelik sac kullanım alanları ve özellikleri vasıtasıyla çok geniş işlem hacmine sahip bir materyal olarak karşımıza çıkmaktadır. Akla gelen her türlü alanda kullanılabilen çelik saclar, kullanıldıkları ürüne kalite açısından önemli ölçüde değer katar. Evlerdeki çamaşır makineleri ve bulaşık makinelerinin tamburları çelik saçlardan üretilmektedir. Daha sıklıkla kullanılan alanlar mutfak eşyaları, evye imalatı ve dahili borular gibi sistemlerin yapımı çelik sacların kullanım alanları arasındadır. Çok geniş bir sektörel alana sahip olan çelik sacın kullanım alanı bunlarla sınırlı kalmamakla birlikte, bilhassa ısıya dayanıklılık gerektiren otomotiv sektöründeki parçaların yapımında da kullanılmaktadır. Teknolojik açıdan da önemli bir materyal olan çelik saclar uzay araçlarının yapımında büyük bir kullanım alanı bulmaktadır. Günlük hayatın rutininde çokça karşılaşılan bu ürün, kaşık, çatal ve bıçak takımları üretiminde en çok kullanılan materyaldir. Kullanıldığı bu ürünlerin uzun ömürlü ve dayanıklı olmalarını sağlar.

Çelik Sac Üretimi

Her türlü eşyanın üretimine elverişli olan çelik sac kullanım alanları ve özellikleri parlak şekilde üretilmek istenen aletlerin üretimine de imkan vermesiyle, estetik açıdan da kullanılmaktadır. Plaza ve iş yerlerinde estetik alanlar tasarlanmak istendiğinde bu materyal doğru bir tercih olmaktadır. Asansör yapımı ve mutfak alanlarının yapımında çokça tercih edilir. Kullanıldığı ürüne mükemmel bir pürüzsüzlük sağlar.

Özellikle korozyon dayanımı çelik sacın kullanıldığı ürüne yıllarca kullanım imkanı sunarak formunu korumasını sağlar. Suya ve ısıya dayanıklılık göstermesi çelik sac kullanım alanları ve özellikleri açısından bu materyale çok değer katar. Dekoratif alanlarda kullanılabilen çelik saclar istenilen her türlü forma getirilebilir.