Ekol Demir Çelik San. Tic. Anonim Şirketi
Sektörün Öncü Markası
Bizi Ara

1.2312 Plastik Kalıp Çeliği

1.2312 Plastik Kalıp Çeliği

Mühendislik alanında sürekli gelişen teknolojiler, yeni düşük maliyetli, yüksek performanslı plastik kalıp çeliklerinin geliştirilmesi gerekliliğini doğurdu. Kalıplama, erimiş malzemeyi bir kalıba enjekte ederek parça üretilen bir üretim sürecidir. Kalıplamalar, en yaygın olarak ısıyla sertleşen malzemeler ile gerçekleştirilir.

Herhangi bir malzeme oluşturulurken kullanılan kalıbın sağlam olması, en az malzemenin içeriği kadar önemlidir. Endüstriyel tasarımcı ya da mühendis tarafından ürün tasarlandıktan sonra, nitelikli çelik gibi sağlam bir malzemeden kalıp üretilir. Üretilen bu kalıplar kullanılarak çeşitli bileşenlerle tasarlanan ürün elde edilir. Bu süreç doğrultusunda ihtiyacınız olan modern plastik ürünler, sağlam bir yapıya sahip olmalıdır. 1.2312 plastik kalıp çeliği, bahsedilen özelliklerde bir kalıp üretebilmek için nitelikli çelik bileşenlerini içerir. Bu şekilde çelik kalıplar, farklı talepleri karşılamalı ve farklı koşullar altında kullanılırken, iyi bir performans göstermelidir.

EkolDemirCelikASElifTulay

Plastik Kalıp Çeliği Kullanımı

Plastik kalıplama günlük hayatımızın bir parçasıdır. Araba parçaları, cep telefonları, gözlükler ve bilgisayar şasileri gibi hayatımızın her alanında bulunan bu parçaların tamamı kalıplarda üretilmektedir. Ancak, bu kalıpların sık sık kullanılabilmesi için sağlam içerikli malzeme gereklidir. Bu nedenle doğru çeliği seçmek çok önemlidir, plastik kalıplama zorlu bir sektördür. Doğru takım çeliği ile istenilen özelliklere ulaşmak mümkündür. Müşterilerimizin ihtiyaçları dinlenilerek üzerinde çalıştığımız çelik malzemenin kalitesine özen gösterilmektedir. İhtiyacımız olan ve günlük hayatta kullandığımız ürünlerin üretiminde kullanmak üzere çeliğin sağlamlığı göz önünde bulundurulmaktadır.

Bir ürün tasarımcısı, yeni kalıplanmış bir parça oluşturmak için yola çıkarken birçok kriterle karşı karşıyadır. Tamamen işlevsel performansının yanı sıra, kalıplama genellikle yüksek kalite için gereklidir. Uzun bir üretim çalışmasında, malzemenin kendini göstermesi kalitesini gösterecektir. Bu gereksinimlerin başarılı olup olmadığı büyük ölçüde nitelikli çelik kullanılmasıyla anlaşılır.
Çeliğin bileşen tasarımı ve kalitesi firmamız tarafından itina ile yapılmaktadır.
 

ElifTulayEkolDemirCelikAS

1.2312 Plastik Kalıp Çeliği Nedir?

Plastikler bazı talepleri kendileri karşılayabilir. Ancak mükemmel cilalı bir plastik yüzey veya yapılandırılmış yüzey gibi özellikleri kalıptan, dolayısıyla kalıp için kullanılan nitelikli çelikten etkilenir. 1.2312 plastik kalıp çeliği, işleme, tokluk, ısıl iletkenlik, cilalanabilirlik, korozyon direnci gibi gelişmiş özellikleri dikkate alınarak tasarımı yapılmıştır. Plastik malzemenin sağlam ve bileşenlerinin homojen dağılımı için kaliteli çelik kullanılması son derece önemlidir. Vasıflı çelik malzemenin, sağlam plastik malzemelerin üretiminde kullanılması, plastik malzemenin dayanıklılığı için çok önemlidir.

1.2312 plastik kalıp çeliği, bir plastik enjeksiyon kalıp çeliği malzemesidir. Kalıp için kullanılan nitelikli çelik "süper temiz" üretim süreci ile önceden sertleştirilmiş, mikro saf ve mükemmel homojen yapılardan oluşur. Plastik malzemenin ısıl işlemden sonra, işleme ve parlatma performansı çok iyi olmalıdır.

1.2312 plastik kalıp çeliği, ihtiyacınız olan sağlam malzemeden oluştuğu için firmamızdan güvenle temin edebilirsiniz. 1.2312 çeliği, yuvarlak, çubuk ve düz bölümler olacak şekilde istediğiniz ölçülerde kesilebilir. Nitelikli çelik kullanılarak oluşturulduğu için, üretimini yapacağınız malzeme kusursuz olacaktır.