Ekol Demir Çelik San. Tic. Anonim Şirketi
Sektörün Öncü Markası
Bizi Ara

1.2738 Plastik Kalıp Çeliği

1.2738 Plastik Kalıp Çeliği

Firmamız 1.2738 plastik kalıp çeliği sizler ile buluşturmaktadır. Firmamız bu alanda 10 yılı aşkın süredir, çelik sektörünün en iyisi olarak hizmet vermektedir. Çelik malzemeleri en kaliteli halde sizlere sunabilmek için ısıl işlem uygulaması gerçekleştirmekteyiz. Isıl işlem uygulayarak nitelikli çelikleri sizler ile buluşturmaktayız.

Çelik ürünlerimiz; soğuk iş tanım çelikleri, plastik kalıp çelikleri, sıcak iş takım çelikleri, yüksek hız çelikleri, toz metalürjik çelikler, mühendislik çelikleri şeklinde olmaktadır. Kullandığımız malzemeler ve size sunduğumuz çelik ürünleri vasıflı çelik kalitesinde olmaktadır. Çelik servis hizmeti, ısıl işlem hizmeti ve temizleme ve taşlama hizmeti olacak şekilde kapsamlı bir iş sistemini sizlere sunmaktayız. Uzman kadromuz ile maliyeti daha uygun fakat uzun ömürlü kalıp ve parçaları sizlere ulaştırmaktayız. Değişen ve gelişen teknolojiyi yakından takip ederek standardın üzerinde nitelikli çelik üretimi gerçekleştirmekteyiz.

NitelikliCelik

1.2738 plastik kalıp çeliği ürünümüzün, ön sertleştirmesi yapılmış ve homojen sertlik dağılımı sağlanmıştır. Parlatılabilir ve kolay kaynak yapılması için plastik kalıplarda kullanımı sağlanmıştır. Plastik enjeksiyon kalıplar içinde çekirdek malzeme olarak kullanılmaktadır.

1.2738 Plastik Kalıp Çeliği Nedir?

Çelik sektöründe bir çeşit olan 1.2738 numaralı plastik kalıp çelik, adından da anlaşılacağı üzere plastik kalıplar içerisinde kullanılan çelik türlerinden biridir. 1.2738 numarası, belirli kimyasal bileşenler ile elde edilen çelik çeşidine verilen numaradır.

Kimyasal bileşimi;

  • C / 0,4
  • Sİ / 0,3
  • Mn / 1,5
  • Cr / 2
  • Mo / 0,2
  • Ni / 1,1

Şeklinde olup bu karışımla elde edilmektedir. Standart karşılığı ise, 40CrMnNiMo8-6-4 şeklinde olmaktadır. 1.2738 plastik kalıp çeliği plastik enjeksiyon kapları içerisinde çekirdek malzeme olarak kullanılmaktadır. Üretiminden kaynaklanan nitelikli çelik olması ile kullanım alanı oldukça geniştir. Plastiklerin ekstrüzyon, enjeksiyon, şişirme ve pres kalıpları içerisinde; maça, itici ve kalıp çekirdeği olarak kullanımı sağlanır. Firmamız çelik sektörünün öncü ülkelerinden ithal ettiği kaliteli çelikleri sizlere sunmaktadır. Çelik işlemleri için teknik destek ve talepte bulunabilirsiniz. 1.2738 plastik kalıp çeliği haricinde 8 tür plastik kalıp çeliği de bulmanız mümkün. Her ihtiyaca hitap eden vasıflı çelik ürünlerimiz ile çelik sektörünün önde gelen isimlerinden olmaktayız. İşletmeniz için ihtiyacınız kadar ürünü doğru ve güvenli bir ambalaj ile sizlere ulaştırıyoruz.

NitelikliCelikEkolDemirCelik

1.2738 Plastik Kalıp Çeliği Özellikleri Nelerdir?

1.2738 plastik kalıp çeliği birçok özelliğe sahip olmaktadır. Ön sertleştirilmiş, homojen sertlik dağılımına sahip, kaynak edilebilirlik özelliğine sahip, yüzey işlemleri ve desene uygunluk özelliklerine sahip nitelikli çelik olarak satışı yapılmaktadır.

Parlatılabilirlik olarak oldukça iyi bir çelik malzeme olmaktadır. 1.2738 plastik kalıp çelikten ayna kadar parlak yüzeyler elde edilebilmektedir. Isıl işlem uygulaması yaparak çeliklerin uzun ömürlü olması sağlanmaktadır. Uzman ekibimizle çeliklere doğru ısıl işlem uygulayarak vasıflı çelik üretimi sağlanır. Yüksek kalite, doğru malzeme kullanılarak zamanında sipariş teslimi sağlanır.