Ekol Demir Çelik San. Tic. Anonim Şirketi
Sektörün Öncü Markası
Bizi Ara

Sıcak Çekme Lama Alırken Dikkate Alınması Gerekenler

Sıcak Çekme Lama

Sıcak çekme, soğuk bir şekilde çekilen demirlerin tekrardan farklı bir işleme sokulması ve çekilme işleminin yapılmasına denilmektedir. Sıcak çekme işleminin amaçladığı hedeflerin başında dayanıklılık, mukavemet, esneklik ve pürüzsüz bir dış yüzeyinin bulunması özellikleri geliyor. Bu sayede sıcak çekme lama elde edilmiş oluyor. Sıcak çekme lama kullanıcılarına avantajlar sağlıyor. Özellikle de dayanıklılık yönünden gayet istenilen düzeyde olduğundan ötürü çok fazla kişi sıcak çekme lama tercih ediyor.

sicak-cekme-lama-ekol-demir-celik

Sıcak Çekme Lama Alırken Dikkate Alınması Gerekenler

Sıcak çekme lama, sıcak çekilmiş demir kütüklerin işlem dahiline alınması ile elde ediliyor. Esnek ve pürüzsüz bir dış yüzeyi bulunuyor. Yüksek fırında erimiş bir hale gelen ve sıvı çeliklerden oluşan sıcak çekme lamalar, kalıplara dökülür. Daha sonrasında ise soğumaya bırakılır. Ürün üretimi de bu sayede başlamış olur. Geniş bir kullanım alanına sahip olan ve bu özellikleriyle de dikkatleri üzerine toplayan bu ürünleri tercih etmeden önce özelliklerin tamamını bünyesinde barındırmasına dikkat etmeniz gerekiyor. 

sicak-cekme-lama-ekol-demir-celik

Kullanıcısına sağladığı avantajların fazla olması sebebiyle sıcak çekme lamaların üretiminin doğru ve etkili bir şekilde yapılması gerekiyor. Üretimde hassaslığı göz önünde bulunduran ve güvenilir bir yapıya önem veren bir üreticiyle iletişime geçebilirsiniz. 

Nerelerde Kullanılır ? 

Sıcak çekme lama, farklı noktalarda kullanılabiliyor. Özellikle de çelik konstrüksiyon yapıları ve otomotiv yapılarında kullanılıyor. En fazla dayanıklı demirler arasında bulunuyor.