Ekol Demir Çelik San. Tic. Anonim Şirketi
Sektörün Öncü Markası
Bizi Ara

Bursa Takım Çelik Satan Firmalar

Bursa Takım Çelik Satan Firmalar

Demir ve karbon elementlerinin belirli oranlarda karıştırılması ile elde edilen alaşımdır. İçerisine katılan elementler çeliğe kalitesini ve dayanıklılığını veren en önemli unsurdur. Bu nedenden dolayı takım çelik satın alırken Bursa takım çelikleri satan firmalar iyice araştırılmalı ve en güvenilir yerlerden ürün temin edilmelidir.

Takım çelik üretilirken kullanılacağı alana göre birbirinden farklı malzemelerle karıştırılarak kullanılmaktadır. Takım çelikler içerisine katılan alaşımlara ve elde ediliş yöntemlerine göre birbirinden farklı isimlerle anılmaktadır. Takım çelik üretimi esnasında yardımcı olarak birtakım elementlerden faydalanılmaktadır.

NitelikliCelikİstanbul

Bu elementler Magnezyum, Volfram, Krom, Fosfor, Silisyum, Kükürt ve Vanadyumdur. Bünyemizde Ekol Demir Çelik A.Ş YKB Elif TULAY önderliğinde takım çelik üretim ve satışı gerçekleşmektedir. Hedefler doğrultusunda taleplere göre üretim yapılmaktadır.

Takım Çeliğin Sahip Olduğu Özellikler Nelerdir?

Takım çelik birbirinden farklı pek çok özelliğe sahip bir alaşımdır. Yüksek ısı başta olmak üzere elektrik, sürtünme, korozyon ve yüksek sıcaklığa karşı oldukça dirençlidir. Bu nedenden kendine geniş bir kullanım alanı yaratmıştır. Bu özelliklerin her birine karşı çeliğin gösterdiği direnç birbirinden farklı olduğundan dolayı Bursa takım çelikleri satan firmalar araştırılıp en kaliteli ürün satan firmalardan yardım alınmalıdır. Takım çelikler aldıkları yüksek ısı ile birbirinden farklı şekillere bürünebilmektedir. İnsanların ihtiyaç duyduğu pek çok malzeme bu özellik sayesinde kolayca üretilebilmektedir.

VasifliCelikİstanbul

Dış yüzeyleri birbirinden farklı pek çok malzeme ile kaplanabilmektedir. Uygun ortamda soğukken de istenilen şekle getirilebilir. Bunlar takım çeliğin sahip olduğu özelliklerden sadece bir kısmıdır. Kolay şekil alan yapısı pek çok sektörde kullanımına ihtiyaç duyurmuş ve tercih edilir hale getirmiştir.

Vasıflı Takım Çelik Nedir ve Çeşitleri Nelerdir?

Vasıflı takım çelikler kaliteli ve her alanda kullanıma uygun kaliteli çelikler anlamına gelmektedir. Bu çelikler pek çok alanda kullanıma uygun olduğundan tüketim ihtiyacı oldukça fazladır. Duyulan bu yoğun talep nedeni ile firmamız Ekol Demir Çelik A.Ş tarafından vasıflı çelik üretimi yapılmaktadır. Vasıflı takım çeliklerinin üretiminde yaşanan artış o ülkenin gelişmişliğini göstermektedir. Vasıflı takım çelikler içeriğinde bulunan maddelere göre birbirinden farklı adlar almakta ve kullanım alanı değişkenlik göstermektedir. Vasıflı takım çeliğin çeşitleri şunlardır;

1-Alaşımsız Vasıflı Takım Çelik

Çeliğin eritilmesi esnasında içerisine farklı bir madde eklenmemesi durumda oluşan takım çeliktir. İçerisinde başka bir element olmaması nedeni ile dayanıksız ve çok daha serttir. Kullanılır hale getirilmesi için belirli işlemlerden geçmesi gerekmektedir. Özellikle inşaat sektöründe yaygın olarak kullanılmaktadır.

2-Düşük Alaşımlı Takım Çelik

Çelik eritme işlemi esnasında çeliğe ilave olarak eklenecek yardımcı elementler, olması gerektiğinden daha az oranda çeliğe katılmaktadır. Böylece düşük alaşımlı takım çelik elde edilmektedir. Kullanışlılık ve kalite açısından başarılı bir ürün olması nedeni ile nitelikli çelik çeşitleri arasında yer almaktadır. Yüksek dayanıklılığa sahip olması nedeni ile de pek çok sektörde kullanılmaktadır.

3-Alaşımlı Takım Çelik

İçerisinde tam olarak ihtiyaç duyulan tüm elementlerin eksiksiz yer aldığı çelik türüdür. Savunma sanayisinde ve otomotiv sanayisinde yaygın şekilde kullanılmaktadır. Her alanda ihtiyaç duyulan en kaliteli vasıflı takım alaşımlı çelikler firmamız tarafından üretilmektedir. Paslanmaya karşı son derece dayanıklı olan bu çelikler oldukça sağlam ve dayanıklıdır. Mutfak eşyalarının üretiminde de sıklıkla kullanılmaktadır.

Vasılı çelik üretimi firmamız tarafından duyduğunuz ihtiyaca en uygun şekilde üretilmekte ve hizmetinize sunulmaktadır. Ayrıca yapılan üretim esnasında en kaliteli malzemeler ve cihazlardan faydalanılmaktadır. Farklı sektörler için üretim yapan firmamız kaliteli vasıflı çelikleriyle pek çok sektöre ön ayak olmakta hammadde ihtiyacını karşılayarak devamlılığı arttırmaktadır.