Ekol Demir Çelik San. Tic. Anonim Şirketi
Sektörün Öncü Markası
Bizi Ara

İstanbul Vasıflı Çelik Üreticileri

İstanbul Vasıflı Çelik Üreticileri

İstanbul vasıflı çelik üreticileri, ülkemizde demir çelik sektörüne hammadde üretimi sağlayan üreticilerdir. Demir çelik sektörü birçok alana hammadde tedariki sağlamaktadır. Tüm dünyayı saran koronovirüs salgını sebebi ile çoğu sektörde üretimde aksamalar meydana gelmiştir. Ülkemizde ve dünyada birçok işyeri kapanma durumuna geldiği için sektörlerde bu durumdan nasibini almıştır. Her sektör de olduğu gibi demir çelik sektöründe de pandeminin ilk aylarında kritik bir dönem yaşandı. Pandemi sürecinin ilk aylarından sonra hızlı bir toparlanmaya geçen demir çelik sektörü üretime tüm hızı ile devam etmektedir.

Demir çelik sektörünün ürettiği hammaddeye duyulan ihtiyaç her geçen gün artmakta ve bu nedenle sektördeki üretim de ihtiyaçlara paralel olarak artış göstermektedir. Sonuç olarak arz talep üzerine ihtiyaçlar doğar, ihtiyaçları gidermek içinde üretim yapmak gerekir. Bu vesile ile üretim faaliyetleri artış gösterir. Demir çelik sektörü evden çalışmaya uygun olmadığı için üretime fabrika ortamında devam edilmektedir. Fabrika işleyişi durmadığından istihdam ve ekonomi olarak ülkeye katkı sağlayan bir sektördür. Vasıflı çeliğin hammadde olarak verildiği alanlar; otomotiv sektörü, gıda sektörü, tekstil sektörü, makine sanayi ve ağır sanayi sektörlerden bazılarıdır. Oldukça geniş alana vasıflı çelik üretimi sağlayan demir çelik sektörü hızla büyümektedir. İstanbul vasıflı çelik üreticileri, İstanbul ve çevresinde yoğun bir şekilde vasıflı çelik üretimine devam etmektedirler.

Ekol Demir Çelik A.Ş.

Ülkemizde vasıflı çelik üretimi yapan Ekol Soğuk Çekme Demir Çelik A.Ş. 1998 yılında kurulmuştur. Demir çelik sektörüne göre genç olan şirketimiz kısa sürede büyüme göstererek piyasada fark yaratmıştır. Alaşım çelik sektörüne 2016 yılında giriş yapan firmamız her geçen gün daha da büyümektedir. Şirket olarak teknoloji çağına uyum sağlayarak üretim faaliyetlerimizi gerçekleştirmekteyiz. Kaliteli ürün üretiminden taviz vermeden pazar payımızı arttırmak hedeflerimizdendir. Ekol Demir Çelik A.Ş. Elif Tulay yönetim kurulu başkanlığı ile üretim ve işleyişine devam etmektedir. Yüksek çalışma tutkusu ve yenilikçi anlayışımız ile vasıflı çelik üretimini gerçekleştirdiğimiz ürünlerdendir. Kaliteli ve daha uygun çelik üretimi ile müşteri memnuniyetine odaklı hizmet sunmaktayız. İstanbul vasıflı çelik üreticileri arasında fark yaratmak için Ar-Ge departmanımızın yoğun çalışmaları üzerinden yenilikler yapılmaktadır. Firma olarak vizyonumuz dürüstlük, güven, insan haklarına ve fikirlerine saygı, eğitime ve sağlığa önem veren aynı zamanda doğayı koruma anlayışı ile üretim yapmaktayız. Gerçekleştirdiğimiz vizyon sayesinde müşteri ve çalışanlarımız ile uyum ve huzur içinde bir bütünlük sağlıyoruz.

 Firma olarak ürettiğimiz ürünler soğuk ve sıcak lama, karbon çelikler, yapı çelikleri ve vasıflı çeliktir. Kaliteli çelik ürünlerimiz ve stok gücümüz sayesinde müşterilerimizin istek ve taleplerini anında karşılamaktayız. Haddeleme çekim tesisleri sayesinde çeşitli uzunluktaki boruların çekimi ve doğrultma kalibrasyonları yapılmaktadır. Şirketimiz tedarik ettiği malzemenin %50 kadarını dışarıdan ithal etmektedir. Yeni açılan 3 tane tesisimizle beraber İstanbul vasıflı çelik üreticileri olarak müşterilerimize hizmet vermekten mutluluk duyuyoruz.