Ekol Demir
Sektörün Öncü Markası
Bizi Ara

Plastik Takım Çeliklerden Beklenilen Özellikler

Plastik Takım Çelikler

Plastik takım çelikler, pek çok plastik hammaddenin muhtelif yöntemler doğrultusunda şekillendirilmesi hedefiyle üretilmiştir. Aşındırıcı plastiklere karşı dayanıklı, çok yüksek derecede baskı adedi ve yüksek parlaklık arttırıcı imkanını sunabilen alaşımlı takım çeliği grubuna plastik takım çelikler adı veriliyor. Çok sayıda plastik hammadde esasına dayanan ürünün baskı altına alınmasıyla kullanılıyor. Bunun yanında metal enjeksiyon kalıplarının kalıp hamillerinde de kullanım mümkündür. 

plastik-takim-celikleri

Geniş Kullanım Alanı

Plastik kalıp çelikler, şimdilerde imalat ve kalıp sektörü bazında azımsanmayacak değerde bir kullanım sahasına sahiptir. Beyaz eşya sanayi, farklı ev aletleri, inşaat sektörü, elektronik parçalar ve otomotiv yan sanayi en başta olmak üzere daha sayılabilecek bir çok alanda kullanımı mevcut olan plastik kalıp çelikler, kolaylıklar sunuyor. 

plastik-takim-celikleri-ekol-demir-celik

Plastik Takım Çeliklerden Beklenilen Özellikler

Plastik takım çeliklerden beklenilmekte olan farklı özellikler vardır. Bu özelliklerin genişliği kullanım alanının genişliğini de sağlayacak şekildedir. Temiz ve homojen mikroyapı, yüksek aşınma dayanımı, çalışma sırasında plastik hammaddenin yüksek basınca yeteri düzeyde dayanabilmesi, yüksek korozyon direncinin bulunması, yüksek sertlik ile rahat ve kolay bir şekilde işlenebilirlik, çok iyi bir şekilde parlatma işlemi özellikleri bekleniyor. Bu saymış olduğumuz özelliklerin tamamının bulunması halinde daha net düzeyde ve daha kapsamlı bir şekilde ürün yeterliliği olacaktır. Hiçbir özellik geri plana atılmadan hareket edilmesi gerekiyor .