Ekol Demir Çelik San. Tic. Anonim Şirketi
Sektörün Öncü Markası
Bizi Ara

Çelik Profiller

Çelik Profiller

Çelik Profiller Çelik ürünlerinin en sık kullanılan türlerinden biri olmaktadır. 19. yüzyıldan itibaren üretilmeye başlayan Çelik Profiller kaliteli ve dayanıklı çeliğin işlenmesi ile oluşan bir üründür. 1800' lü  yılların başında başlayan çelik üzerinde sürdürülen deney ve testler neticesinde bugün en kullanışlı halini almış ve paslanmayan yapısı ile pek çok sektörün temel bileşeni haline gelmiştir.

Özellikle inşaat sektöründe dayanıklı yapıların üretilmesinde ve yıkılma, göçme gibi durumların yaşanmaması için yapıların desteklenmesinde çelik profiller aktif rol oynamaktadır. Bu sektörlerde kullanımının başlıca sebeplerinden biri de ürünlerin kolay montaj halinde bulundurulmasından kaynaklanmaktadır. Ürünün dayanıklı yapısı yüksek sıcaklıkla temas edilmemesi halinde kolaylıkla ezilmemektedir. Bu sebeple diğer faktörler çelik profilleri fazla etkilememektedir. Paslanmaz yapısı ile estetik görünümünün uzun yıllar sürdüğü bu profiller kolay temizlenme özellikleri ile de çokça tercih edilmektedir.

Çelik Profillerin Kullanım Alanları

Çelik Profiller kullanışı kolay olması nedeniyle belirli boyutlarda ve ihtiyaca uygun ağırlıklarda hazırlanabilmektedir. İstenilen ve kullanım alanına uygun ebatlarda üretilen profiller çok da kolay temizlenme özelliğine sahiptir. Paslanmaz yapısı sayesinde metalde meydana gelebilecek korozyon durumları da ustalıkla önlenmektedir. Çelik profillerin kullanım alanları da oldukça geniştir.  Bu sebeple sanayi, otomotiv, inşaat gibi sektörlerin yanı sıra farklı alanlarda da karşımıza acıkabilmektedir. Mobilya sektöründe koltuk yapımında, üzerinden ağır taşıtların geçebileceği dayanıklı köprülerin hazırlanmasında, su dolu barajlarda yer alan kapakların dayanıklı hale getirilmesinde, tır, kamyon gibi ağır vasıta araçlarının temel malzemelerinde ve daha pek çok alanda çelik profiller kullanılabilmektedir.

Çelik Profil Çeşitleri

Çelik Profiller genellikle kullanılacak alana yönelik olarak kare ya da dikdörtgen biçiminde uzun boyutlarda hazırlanmaktadır. Bu ebatlarda üretilen çelik profiller kullanım alanlarında kolay ve hızlıca monte edilmekte ve rahatlıkla kullanılmaktadır. Çelik profiller bazı türleri sac halinde yassı olarak üretilen, boyanarak kullanım alanına göre tasarlanan boyalı profiller, farklı ebatlarda üretilebilen galvaniz ile kaplanmış profiller, ihtiyaç alanına uygun olarak tasarlanan kare ve dikdörtgen profiller gereksinim duyanların hizmetine sunulmaktadır. Böylelikle birbirinden dayanıklı ürünler ortaya çıkarılmaktadır.

Çelik Profiller her ihtiyaca cevap verecek şekilde hazırlanabilmektedir. Yanlış malzemenin yanlış alanlarda kullanılmasını önlemek adına bu mamulleri satan firmaların müşterilerini doğru bir şekilde yönlendirmesi gerekmektedir. Biz Ekol Demir Çelik A.Ş olarak müşterilerimizin ihtiyaç duyduğu malzemeleri her bütçeye uygun şekilde üreterek maksimum müşteri memnuniyetini önemsemekteyiz. Alanında uzman çalışma ekibimiz ve şirketimizin CEO' su Elif Tulay önderliğinde bizlere teslim edilen her işte titiz ve sorumlu davranmaktayız. Uzun yıllar süren iş tecrübemiz ve geniş ürün yelpazemizle her zaman dayanıklı ve güvenilir ürünleri temin eden bir firma olarak kurumsal saygınlığa eriştik. Sizler de kalite ve uygun fiyat seçeneğini bir arada almayı dilerseniz şirketimizin iletişim kanalları aracılığıyla bizlerle kolayca iletişime geçebilirsiniz.