Ekol Demir Çelik San. Tic. Anonim Şirketi
Sektörün Öncü Markası
Bizi Ara

Dkp Sac En Uygun Fiyat

DKP Sac

Ekol Demir Çelik/ ELİF TULAY Gelişen teknolojiye ayak uyduran ve ülke ekonomisine katkıda bulunan bir üreticidir. DKP sac tedariki konusunda ülke ekonomisine katkı sağlar. Peki DKP sac nedir? Kısaca açıklamaya çalışalım. DKP sac özellikle beyaz eşya üretiminde kullanılan bunun yanında otomotiv sektöründe kullanım alanı olan, aydınlatma, büro malzemesi gibi geniş bir alanda kullanım imkanı bulunan kolay şekil alabilen düşük karbonlu sıcak çeliktir. Soğuk olması kolay işlenmesine engel değildir. Sıcak hadde yapılmış yassı çelik bir takım işlemler sonrası DKP sac haline gelir. Genel olarak yassı rulo şeklinde bir görünümde olur.

Çok yaygın kullanım alanı olan DKP sac pürüzsüz olabilmesi için yüzey kısmına soğutma işlemi yapılır. Ekol Demir Çelik/ ELİF TULAY sektörün ihtiyaç duyduğu DKP sac konusunda lider firmalardan birisi olarak ülke ekonomisine ciddi katkılar sunar. Özellikle beyaz eşya ve büro mobilyalarında yoğun olarak kullanılan DKP sac buna benzer bir çok alanlarda kullanılan bir malzemedir. Tedarik konusunda her türlü kolaylık ve ekonominin çarklarının dönmesi için her türlü tedbir alınmakta ve uygulanmaktadır.

Üretimi yapılan DKP Sac metalin levha haline gelmesi neticesinde silindirler arasından geçmesi yöntemi ile yani haddeleme denilen metot ile yapılır. Önce sıcak haddelemeden geçer daha sonra ise pürüzsüz bir yüzey için soğuk haddeleme uygulanır. Kullanım şekli ve alanlarına göre rulo veya sac şeklinde üretilen DKP genel olarak 0,25 ile 2,00 mm. aralığında üretimi yapılan bir malzemedir.

DKP Sac Özellikleri Nelerdir?

Ekol Demir Çelik/ ELİF TULAY tarafından satılan DKP sac önemli özellikleri bulunan bir malzemedir. DKP Sac özellikleri nelerdir? Bu sorunun cevabını aşağıda belirtilen şekilde açıklamak mümkün;

 • DKP sacın az bilinen özelliğinden başlayalım. Bu sac besin değeri kaybını önler. Besin değerinin düşmesine sebep olmaz. Bu özelliği mutfak ile ilgili beyaz eşya üretiminde faydalanılan bir yönüdür.
 • Yüksek bir mukavemete sahiptir. Bu özelliği nedeniyle kimyasal kaplamaların yüzeylerinde kullanılır.
 • DKP sac kolay ve iyi şekillenebilir. Bu nedenle yaygın kullanılır. Tercih edilmesinin önemli nedenlerinden birisi de budur.
 • DKP sac derin çekme özelliği bulunan bir malzemedir. Bu nedenle tokluk, süneklik gereken yerlerde kullanımı fazladır.
 • DKP sac kolay kaynak yapılabilmesi ve rahat şekle girmesi nedeniyle tüm beyaz eşya sektörü ve ofis malzemesi üreticilerin gözdesi olmayı başarmıştır. Bu sektörün en çok tercih edilen ürünleri arasına girmeyi başarmıştır.
 • Özellikle mutfak kısmında kullanılan eşyalar için tercih edilmesinin sebebi emaye kaplama yapılmasına uygun olması nedeni iledir.
 • Ekol Demir Çelik/ ELİF TULAY DKP rulo sacları beyaz eşya ve büro malzemesi üreticileri dışında, gemi montaj ve inşa edilmesinde, kimya ve gıda sektörü ile asansör imalatı gibi alanlarda da kullanılan bir malzeme olma özelliği taşır.

Ürün üretilen iki farlı çeşidi ile sanayi sektörünün önde gelen bir çok alanlarında kullanım yeri bulur. Özellikle değişik ısıtma sistemi üzerinde fazlaca kullanım alanı bulması bu ürünün dayanıklı ve paslanmaz özellikleri bulunmasından kaynaklanır. Aydınlatma sektörü gibi az bilinen alanlarda da kullanım alanı vardır. Kullanım yelpazesi oldukça geniş olan bu ürün kullanıcıları tarafından tam not alan bir malzemedir. DKP sac alımı konusu ile ilgili uzman üretim firmalarından alınmalı ve ona göre işleme konulmalıdır.

Özellikli olan bu DKP sac ve rulo olarak üretilmesi sayesinde üretim şekline bağlı olarak değişik sektörlerde kolaylıkla uyum sağlayacak şekilde kullanılır. DKP saclar aşınmanın önüne geçmek amacı ile koruyucu kaplama yapılarak kullanılır özellikle emaye ile kaplanmaya çok uygun olduğu için beyaz eşya sektörü ve mutfak malzemeleri üretiminde kullanılır.

DKP Sac Kullanım Yerleri

Ekol Demir Çelik/ ELİF TULAY tarafından tedarik edilen DKP sac anlatılmaya çalışıldığı gibi bir çok sanayi sektöründe kullanılmaktadır. DKP sac kolay şekillenen ve farklı kalınlık derecelerinde üretilen bir malzeme olması hasebiyle bir çok sektörün ham maddesi olarak kullanılır. Özellikle imalat sektörün hammaddesi olarak kullanılan bu malzeme kullanım yerlerini detaylı olarak izah etmeye çalışacağız. DKP sac kullanım yerlerini aşağıda özetlemeye çalıştık. Bu sektörler;

 • Gıda saklama konusunda gerekli şartları taşıması nedeniyle Beyaz eşya sektöründe kullanımı oldukça yaygındır.
 • Sağlıklı bir sac olması sebebi ile evlerde kullanılan dayanıklı ev eşyaları ve aletleri üreticileri tarafından kullanılır.
 • Yine evlerde ve işyerlerinde kullanılan ısıtma ve soğutma sistemlerinin üretiminde kullanılır.
 • Büro malzemesi veya ofis eşyaları üreten fabrikalar tarafından da kullanımı yaygın olmaktadır.

Özellikle bir konuyu atlamamak gerekir. Bu malzeme tüm iç ve dış alanlarda kullanılabilen bir malzeme olması nedeniyle de üreticiler tarafından tedarik edilen bir malzemedir. Ekol Demir Çelik/ ELİF TULAY tarafından tedariki yapılan DKP sac aslında günlük hayatta yaşarken hepimizin evinde kullandığı eşyalarda bulunan malzemedir. İsmini bilmeden DKP sac ile her gün bir çok yerde temas edilmekte ve kullanımı yapılmakta ise de yine de ne kadar çok hayatımıza girdiği konusunda farkındalık yoktur.

Evlerde kullanılan beyaz eşya dışında, kalorifer petekleri, klima, ısıtıcı, dayanıklı ev eşyaları, kombi ve benzeri bir çok eşya da bu malzeme vardır. Bu nedenle sürekli karşılaşıp kullandığımız bir malzeme olarak karşımıza çıkar. Arabalarda kullanıldığını bildiğimiz bu sacın dayanıklılığı konusunda araçların maruz kaldığı her türlü ortama dayanmasından pay çıkarmak mümkündür. Zaten gemi gövdelerinde de kullanıldığını hatırlarsak dayanıklı olması konusunda bir fikir sahibi olmuş oluruz.

DKP Sac Kullanım Avantajı

Ekol Demir Çelik/ ELİF TULAY tarafından üretilen bu sacları kullanmanın bir çok avantajlı yanı var. DKP sac neden kullanılır ve ne gibi avantajlar sağlar maddeler halinde açıklamaya çalışalım;

 • En büyük avantajı bu malzemenin sağlık açısından her hangi bir zararının olmamasıdır.
 • Şekil verme açısından kolay şekil alma özelliği kullanım alanını geniş tutar.
 • Görsel olarak parlak bir görünümü nedeniyle hoş bir yapısı vardır.
 • Pürüzsüz bir şekli ve yapısal özelliği bulunur.
 • DKP sac üzerine bir takım kaplama ve boya işlemi uygulamak kolay olur.
 • Değişik kalınlıklarda olabilme gibi bir özelliği bulunur.
 • Standart saclarla kıyaslandığında daha temiz bir sac türüdür.
 • Farklı şekillerde üretimi bulunmaktadır. Rulo veya sac şeklinde üretilebilir.

DKP sac özellikle değişik ölçü ve formlarda üretilme kapasitesi bulunan bir malzemedir. Ekol Demir Çelik/ ELİF TULAY tarafından tedarik yapılan saclar düz levha veya boru levha olarak yapılabilmekte ve kullanıma sunulmaktadır. Her iki formda farklı üretim alanlarında kullanım yeri bulan sac çeşitleridir.

Bu saclar bir çok farklı sanayi üretim tesislerinde bu nedenlerle kullanım yeri bulur. DKP malzeme olarak bir çok farklı özellikleri bünyesinde barındırması nedeniyle tercih edilen ve tutulan bir ham madde görevi görür.

DKP Sac Fiyatları

DKP saclar üretim şekline ve kullandıkları sektörün ihtiyaç duydukları çeşitli kalınlıklara göre üretimleri yapılan malzeme türleridir. Bu sacların fiyatları doğal olarak fabrika çıkışı veya yerinde teslim edilme durumuna göre, üretildikleri üretim çeşidine göre veya sac kalınlıklarına göre değişmektedir.

Bu şekilde farklı fiyatlar oluşabilmektedir. Ayrıca bilindiği gibi bir çok sektör tarafından kullanılmakta ve talep görmektedir. Ekol Demir Çelik/ ELİF TULAY tarafından piyasaya sürülen ve değişik ebat ve formlarda ve kalınlıkta imal edilen DKP sac fiyatı buna bağlı olarak değişim gösterir. Her kullanım alanında farklı türde ve kalınlıkta kullanıldığı için bu normal bir durumdur.