Ekol Demir Çelik San. Tic. Anonim Şirketi
Sektörün Öncü Markası
Bizi Ara

Eskişehir En İyi Demir Çelik Firmaları

Eskişehir En İyi Demir Çelik Firmaları

Ülkemiz büyük şehirlerimizde demir çelik üretiminde bulunmaktadır. Fakat bu üretim, ülkemizin gelişmesinde istenilen etkiyi sağlamadığı için yetmemektedir. Diğer illerimizde de yavaş yavaş bu sektör gelişmeye başlamıştır. Eskişehir en iyi demir çelik firmaları da bu amaçla işlemeye başlamış firmalar arasında yerini almıştır.

Elif Tulay’ın liderliğinde Ekol Demir Çelik, Eskişehir’de de demir çelik üretimine geçmiştir. Eskişehir en iyi demir çelik firmaları arasında yer alan Ekol demir çelik, bu sektörün daha da canlanmasını sağlamaktadır. Bu da ülkemizin demir çelik üretimi konusunda daha fazla gelişmesi demektir. Ülkemiz için demir çelik üretiminin önemi büyüktür. Çünkü demir çelik üretimi, ülkenin gelişmişlik düzeyi ile doğru orantılıdır.

Eskişehir En İyi Demir Çelik Firmaları

Eskişehir en iyi demir çelik firmaları çeliği üretirken doğru oranı tutturmayı başarmış firmalardır. Eğer çelik üretiminde doğru oran tutturulmazsa aşırı kırılgan bir çelik ortaya çıkmaktadır. Ekol Demir Çelik firması bu sebeple çelik üretimini için literatürde birçok araştırma yapmaktadır. Bu araştırmalar sonucu nitelikli çelik üretilmektedir. Nitelikli çelik üretimi için tutturulması gereken oran ise demir ve karbonun arasındaki alaşımın 1.8-2,1 arasında olmasıdır.

Demir eskiden sadece ocaklarda üretilmekteydi. Fakat sanayi geliştikçe demir madenlerinde bütün insanlara yetecek demir kalmadığı için demir gibi dayanıklı materyaller aranmaya başlandı. Mühendislerin bu konuda yaptıkları araştırmalar sonucunda da çelik alaşımı keşfedildi.

Eskişehir en iyi demir çelik firmaları arasına giren Ekol Demir Çelik firması sadece demir ve çelik üretmekle kalmamış diğer madenlerden de üretim gerçekleştirmiştir. Bunlar alüminyum, bronz gibi metallerdir. Firma bu metalleri üretmeden önce çeşitli araştırmalar yapmıştır. Ekiplerinde bulunan tecrübeli mühendisler sayesinde ileri mühendislik uygulamalarıyla nitelikli çelik üretimine başlamışlardır. Firma çelik üretiminde dayanıklılık ilkesini baz almıştır. Bütün ürünler bu dayanıklılık ilkesine bağlı kalarak üretilmektedir.

Ekol Demir Çelik Firmasının Hizmetleri

Eskişehir en iyi demir çelik firmaları arasında olan Ekol, gerekli mühendislik çalışmaları ile vasıflı çelik üretimini başarmış bulunmaktadır. Bu çelik birçok alanda kullanılmaktadır. En çok da sanayi ve ulaşım alanlarında tercih edilmektedir. Vasıflı çelik hammaddesi demir olmak üzere çeşitli metaller ile doğru oran tutturulacak şekilde eritilerek elde edilmiştir. Katılaştığında alaşımlı bir metal olan vasıflı çelik ortaya çıkmıştır.

Firmanın en önemli bir başka hizmeti ise takım çeliklerdir. Bu çelikler ahşap ve plastik gibi materyallerin şeklini vermede kullanılmaktadır. Bu üründeki önemli özellikler yeterli oranda sertlik ve tokluk bulunmasıdır. Firma için bu oranın tutturulması da önemlidir. Üçüncü hizmet ise inşaat alanlarında kullanılan sıcak çekme lama ile soğuk çekme lama üretimidir. Bu ürünler inşaatta kullanıldığından özellikle dayanıklı olmaları firma için en önemli esas olmuştur.