Ekol Demir Çelik San. Tic. Anonim Şirketi
Sektörün Öncü Markası
Bizi Ara

Ipe Profil Nedir?

Ipe Profil Nedir?

Ipe profiller, enlemesine bakıldığı vakit yatay şekilde olan bir tepe kısmına, alt flanşlara  ve dikey bir gövde kısmına sahiptir. Pek çok ebat ve ölçülerde üretilmiş olan bu ürünler, farklı gövde kalınlıklarında da olabilmektedir. Yapısal ve endüstriyel amaçlar için biçimlendirilmiş yapı profiller, ıpe profil nedir? Sorusunun cevabını en doğru biçimde vermektedir. Bu tür ürünler yüksek oranda yapısal mukavemet sağlayabildikleri için pek çok formda geniş kullanım ağına sahiptir. Ekol Demir Çelik, pek çok ebat ve ölçülerde ıpe profil ürünleri ile yüksek kaliteyi sizlerle buluşturmaktadır.

Ipe Profil En Çok Nerelerde Kullanılır?

Ipe profil, ebat ve yapıları gereği pek çok alanda geniş kullanım ağına sahiptir. Bununla birlikte dayanıklı oluşu da ıpe profili önemli kılmaktadır. Özellikle traktör römorklarının, binaların ve taşıtların iskeletlerinde imalat ürünlerinde sıkça kullanılmaktadır. Her türlü yapı uygulamalarda tercih edilmiş olan ıpe profiller, aynı zamanda iç yarıçap köşelerine sahip olan hafif ürünleri oluşturmaktadır. Bununla birlikte ıpe profillerin kesilmesi, biçimlendirilebilmesi ve kaynaklanması bir hayli kolaydır. Üretim odaklı yapılarda ıpe profillerin kullanım ağı geniş olmakla birlikte pek çok onarım/tamirat işlerinde de sıklıkla uygulanmaktadır. Ayrıca baraj inşaatlarında, köprü ve otoyol inşaatlarında da sıklıkla kullanılmakta olup dayanıklılık yönünden tercih sebebi olmaktadır.

Ipe profil nedir? Sorusunun yanıtını kaliteli ürünleri ile desteklemiş olan Ekol Demir Çelik, dünya standartları çerçevesinde üretimler gerçekleştirerek ihtiyaçlarınıza en uygun profesyonel çözümler getirmektedir.

Ipe Profil Genel Kullanım Alanları

Ipe profil nedir? Genel kullanım alanları nerelerdir? Ipe profil, pek çok kullanım ağına sahip olmakla birlikte genel kullanım alanlarını kısaca şu şekilde sıralamamız mümkündür:

  • Topraklama malzemeleri
  • Endüstriyel ızgaralar
  • Kamyon romörkleri
  • Gemi yapımları
  • Yürüyen merdivenler
  • Flanşlar
  • Otomobil aksesuarları
  • Damper vs. gibi daha pek çok geniş kullanım alanına sahiptir.

 

Ipe Profillerde Ekol Demir Çelik Ayrıcalığı

Ipe profil nedir? Ne tür alanlarda geniş kullanım ağına sahiptir? Gibi soruların yanıtlarını Ceoluğunu Elif Tulay’ın üstlenmiş olduğu Ekol Demir Çelik firmasından hemen almak için web sitemiz üzerinden bizlere ulaşabilirsiniz.

Pek çok üründe olduğu gibi Ipe profillerinde de yüksek oran dayanıklılık ve kalite ön planda tutulmuştur. Bununla birlikte firmamızda, kalite bazlı imal edilmiş ürünlerde sizlerin istekleri ön plana alınarak pek çok ebat ve ölçülerde üretimlerimizi gerçekleştirmekteyiz. İmal etmiş olduğumuz ürünlerimizle uzun yıllar kullanıma imkan tanıyan ve hızlı teslimat garantisini bir arada harmanlayarak başarılı projelere imza atmaktayız.

Ipe profillerin üretim aşamalarında süreklilik arz etmiş rutin kontroller gerçekleştirilmekle birlikte büyük-küçük her projeye uyum göstermiş olan ürünler imal etmekteyiz. Bu bakımdan pek çok üründe olduğu kadar ıpe profil bünyesinde de sizler için uygun fiyat avantajlarını sunarak her türlü bütçeye hitap ettiğimizi görebilir, demir çelik alanı dahilinde her türlü ürünü firmamız aracılığı ile hızlı ve güvenli bir biçimde tedarik edebilirsiniz.