Ekol Demir Çelik San. Tic. Anonim Şirketi
Sektörün Öncü Markası
Bizi Ara

Vasıflı Çelik Üreticileri

Vasıflı çelikler ülke ekonomisinin, sanayisinin ve gelişmişliğinin de göstergeleri arasında yer almaktadır. Savunma sanayi başta olmak üzere otomotiv, enerji, sağlık, denizaltı, gemi, uçak, demiryolu ve daha pek çok farklı alanda vasıflı çeliklere ihtiyaç duyulabilmektedir. Vasıflı çelikleri değerli kılan özellikler arasında mühendislik uygulamalarında gösterdiği yüksek dayanım değerleridir. Türkiye'nin Vasıflı Çelik üreticisi Ekol Demir Çelik A.Ş.

vasifli-celik-ureticileri-ekol-demir-celik

Belirli oranlardaki karbonların eklenmesiyle çelik elde edilir. Meydana gelen çeliğe çeşitli alaşım maddeleri de ilave edilerek niteliği artırılmış olur. Türkiye’de vasıflı çelik üreticileri de mevcuttur. Çeliğe dönük en güçlü piyasa talebi ise inşaat sektöründedir. Talebin %65’lik büyük kısmı inşaat sektöründendir.

Vasıflı Çelik Üreticileri Arasından Seçim Yaparken Nelere Dikkat Edilmelidir?

20 milyon ton çelik üretimi ile 17. sırada 2000 yılında yer alan Türkiye, 2017 yılında 37,5 ton çelik üretimiyle dünyanın en büyük ilk 8 çelik üreticileri sıralamasına girmeyi başarmıştır. Katma değeri yüksek olan ileri düzey mühendislik bilgisi, teknoloji ve yatırım gerektiren vasıflı çelik implantlar ve protezlerde de kullanılabilmektedir.

vasifli-celik-ureticileri-ekol-demir-celik

Vasıflı çelik üreticileri arasından seçim yapılacağı zaman firmanın müşterilerinden olumlu geri dönüş almış olmasına dikkat etmelisiniz. Müşterilerinden gelen geri dönüşleri değerlendiren ve kaliteli hizmet sunan vasıflı çelik üreticilerini tercih ettiğiniz zaman profesyonel hizmet alabilir ve ürünleri daha uzun yıllar boyunca kullanmaya devam edebilirsiniz.