Ekol Demir Çelik San. Tic. Anonim Şirketi
Sektörün Öncü Markası
Bizi Ara

Çelik Hasır Kullanım Alanları ve Özellikleri

Çelik Hasır Kullanım Alanları ve Özellikleri onu kullanacak olan bireyler için büyük önem taşımaktadır. Çelik hasırlar her geçen gün artan ve değerlenen kullanım alanları ile pek çok sektörde önemli bir işlev görmektedir. s220 çeliğinin çelik hasır haline gelmesi için soğuk çekme adı verilen bir yöntem gerçekleştirilmektedir. Ayrıca 1008 veya 1010 kalite arasında değişerek kullanılabilen  filmaşinden, soğuk çekme işlemi yapılarak dayanıklılığı arttırılmış, nervürlendirilmiş St. IVb olarak nitelendirileni demir çubukların birbirlerine elektrik nokta adı verilen kaynak aracı ile birleştirilmesi neticesinde imal edilmektedir.

Bugün Türkiye ‘de çokça tercih edilen çeşitleri 4,5 mm ile 12 mm et kalınlıkta üretilen çelik hasır çeşitleridir. Böylece dayanıklı hale gelen ve belirli sektörlerde kullanılan çelik hasırlar en fazla inşaat alanında kullanılmaktadır. Tamburlarla sarılma faaliyeti gerçekleştirilen demir çubuklar daha sonra belirli boyutlara bölünmesi amacıyla doğrultma ve kesme makinelerinin işlemine tabi tutulmaktadır. Böylece her sektör için kullanılabilecek boyutta çelik hasırlar üretilmektedir.

Çelik Hasır Kullanım Alanları

Çelik Hasır Kullanım Alanları ve Özelikleri yapı malzemesi olan çelik hasırların dayanıklı ve kullanışlı yapısıyla sürekli artış göstermektedir. En fazla inşaat sektöründe kullanılan çelik hasırlar sanayide de önemli yapı malzemelerinden biridir. Katlarda yapılan döşemeler, konut içerisinde yer alan uygun fiyatlı malzemeler, genellikle hem dayanıklı hem de her bütçeye uygun çelik hasırlardır. Üzerinde büyük yük bulundurabilen baraj ya da kanalların yapımında, konutların temelinde ve büyük araçların geçişini sağlayan, yolların iç kısımlarında, metrolarda, tünellerde, kalıplarda ayrıca binaların inşaatı sırasında çelik hasırlar önemli bir rol oynamaktadır. Sahaların, yol kenarlarındaki betonların, prefabrik binaların, istinat duvarlarının yapım aşamasında dayanıklılığı ve uzun ömürlü bir kullanımı gerçekleştirmek amacıyla çelik hasırlar sıklıkla kullanılmaktadır.

Çelik Hasır sürekli kullanılmasıyla Türkiye’de ve dünyada önemli ihracat potansiyeli bulunduran yapı malzemeleri arasında yer almaktadır. Bir yapının dayanıklı v uzun ömürlü olmasını sağlayan en önemli faktör kullanılan çelik hasırların amacına uygun şekilde üretilmiş olmasıdır. Bu sebeple çelik hasır kullanacak şirketlerin alanında uzmanlaşmış, profesyonel ve müşteri memnuniyetini önemseyen köklü firmalardan tercih etmesi oldukça önemlidir. Bu firmalar kullanılacak alana gör önerilerde bulunarak yapılacak işin en dayanıklı şekilde üretilmesine imkân tanımaktadır.

Kalite ve Uygun Fiyat Tek Noktada

Çelik Hasır Kullanım Alanları ve Özelikleri konusunda ön plana çıkan Erol Demir Çelik olarak uzun yıllar süren firma saygınlığımız ile müşterilerimize demir çelik alanında en uygun ve en dayanıklı ürünleri sunmayı kendimize misyon edindik. Bu sayede alanında profesyonel ve titiz ekibimiz ile birlikte bugünkü kurumsal başarımıza eriştik. Firmamız her demir çelik ürününün kullanımında müşterilerimizin yanında yer almaktadır. Ekibimiz ve şirketimizin Ceo’su ELİF TÜLAY önderliğinde müşteri memnuniyetini maksimum seviyede önemseyen çalışmalar gerçekleştirmektedir. Sizler de en kaliteli demir çelik ürünlerini uygun fiyatla sahip olmayı isterseniz kurumsal telefon numaralarımız aracılığıyla bizlere ulaşabilirsiniz.