Ekol Demir
Sektörün Öncü Markası
Bizi Ara

Gaziantep Demir Çelik Firmaları

Gaziantep Demir Çelik Firmaları

Gaziantep demir çelik firmaları arasında önemli bir yere sahip olan Ekol Demir Çelik, Ceo Elif Tulay önderliğinde başarılı projelere imza atmıştır. Donanımlı ekibi ve tecrübeli mühendisleriyle kaliteli ürünler çıkaran firmamız kendini her daim ileriye taşımak için çalışmalarını sürdürmektedir.

Gaziantep Demir Çelik Firmaları

Eski zamanlarda insanlar demiri sadece ocaklarında üretmekteydiler. O dönemlerde çelik henüz keşfedilmemiş daha doğrusu ihtiyaç duyulmamıştı. Sanayi geliştikçe demire karşı yoğun talep oluşmaya başlamıştır. Herkese yetecek demir rezervi olmadığı içinse başka çözümler aranmıştır. Dolaylı olarak çelik, bu arayışlar sonucu ortaya çıkmıştır. Böylece insanlar çeliğe yönelmeye başlamıştır.

Çelik, demir ve diğer metaller ile oluşan alaşımlı bir metaldir. Fakat çelik üretiminde doğru oran tutturulmazsa aşırı derece kırılgan bir form alabilmektedir. Gaziantep demir çelik firmaları arasında yer alan firmamız bu doğru oranı tutturmak için uzman ekibiyle çalışmaktadır. Ülkemiz demir ve çelik üretimi konusunda kendini geliştirmiştir ve gelişime de devam etmektedir. Hatta ülkemizde bulunan demir çelik firmaları diğer firmalar ile anlaşıp ülkemizi daha ileri bir noktaya götürmek için çabalamaktadırlar.

Ekol Demir Çelik firmamızın bu konuda birçok hizmeti bulunduğu söylenebilmektedir. Hatta demir ve çelik dışında diğer metaller ile hizmetleri de bulunmaktadır. Bünyemizde yer alan tecrübeli mühendisler sayesinde ileri derece mühendislik uygulamaları ile vasıflı çelik üretimi gerçekleştirilmektedir. Bu çelik sanayi, ulaşım gibi alanlarda yoğun bir şekilde tercih edilmektedir. Bu çelik türü başta demir olmak üzere diğer elementlerin harmanlanması ile ortaya konulmuş bir üründür.

Ekol Demir Çelik Firmasının Diğer Hizmetleri

Çelik, normalde demir ve karbonun belirli oranlarda karıştırılmasıyla oluşan alaşımdır. Bu oran ise 1,8 ile 2,1 arasında değişmektedir. Bu oran tutturulmazsa ortaya oldukça kırılgan olan materyal çıkacaktır. Çelik birçok özelliğinden dolayı çoğu yerde tercih edilmektedir. Demiryolları, uçaklar ve makineler bunlara örnek verilebilir. Ülkemizin büyük şehirleri demir çelik konusunda faaliyetlerde bulunmaktadır. Fakat ülkemizin gelişimi açısından bu yeterli değildir. Gaziantep demir çelik firmaları arasında yer alan Ekol, burada da kendini göstererek başarılı çalışmalarını ortaya koymuştur.

Ekol demir çeliğin diğer hizmetlerinden biri de üretimini gerçekleştirdiği takım çelikleridir. Bu materyal ahşap, plastik gibi ürünlerin şeklinin çıkartılmasını sağlamaktadır. En dikkat çeken özelliği yeterince tok ve sert olmasıdır. Firmamız bu materyali üretirken tokluk ve sertlik oranına dikkat etmektedir.

Ekol Demir Çelik için demir ve çelik üretiminde dayanıklılık ilkesi çok önemli bir yer edinmektedir. Bu ilkeye bağlı kalınarak doğru oran, ileri mühendislik uygulamalarının yardımı ile doğru çelik alaşımı üretilmektedir. İnşaatlarda sıkça kullanılan sıcak çekme lama ve soğuk çekme lama da firmamızın üretimini gerçekleştirdiği ürünler arasında yer almaktadır.

Ürünleri ile adından sıkça söz ettiren firmamız kaliteyi yıllardır aynı düzeyde tutmaktadır. Tüm demir çelik ihtiyaçlarınız için bilgi almak, sipariş oluşturmak ya da aklınıza takılan soruları danışmak için Gaziantep demir çelik firmaları arasında yer alan firmamızla iletişime geçebilirsiniz.