Ekol Demir
Sektörün Öncü Markası
Bizi Ara

İkitelli Demir Çelik Firmaları

İkitelli Demir Çelik Firmaları

İkitelli demir çelik firmaları arasında kısa sürede yer edinmiş ve kuvvetli referansları ile kaliteli üretim sağlayan Ekol Çelik, uzun yıllardır engin tecrübesi ile piyasada bulunmaktadır. Geniş ürün yelpazesi ve üretme kapasitesi ile büyük oranda ihtiyaçları tedarik etmekteyiz. Üretimde gücü zorlayarak ve sınırları tanımayarak alanında usta ve yaratıcı kadromuz ile sizlere hizmet vermekteyiz. Demir- Çelik sektöründe demir ve çeliğin kullanılabileceği her alana göre çok çeşitli üretim yapmaktayız.

Bizim bu alanda farkımız ise üretimimizdeki kalite oranıdır. Tedarik ettiğimiz ürünler son derece zararsız ve kaliteli içeriğe sahiptirler. İnsan sağlığını tehdit etmezler ve her alanda kullanıma açıktırlar. Son teknoloji üretim teknikleri ile en hızlı üretimi gerçekleştirmekteyiz. Tüm demir ve çelik türlerini alanında uzman kadromuz ile birlikte tüm yönergelere uyarak üretmekte ve sizlere sunmaktayız.

EkolDemirCelik

Çoğu sektörün demir çelik ihtiyacını karşılamakta ve birbirinden değerli referanslarımız ile sürekli iş birlikleri içerisinde bulunmaktayız. İşimizi severek yapıyor ve ciddiye alıyoruz. Bu sebeple üretimde kalite ve prestiji ön planda tutuyoruz. Disiplinli çalışma düzenimiz ve kaliteli üretimimiz ile demir çelik piyasasında tüm ihtiyaçları karşılamaya devam edeceğiz.

Demir- Çelik Üretimi

İlk olarak demir üretimi gerçekleştirilir. Elde edilen dökme demire hurda çelik karıştırılır. Isı verilir ve böylece oksijenin dışarı atılımı sağlanır. Daha sonrasında karıştırma, potada ergitme, potada enjeksiyon, gaz alma ve bazik oksijen fırını yöntemlerden birisi tercih edilir. Daha sonra soğutma işlemi uygulanır ve çeliğe istenen şekil verilir. Son olarak da en son halini alması sağlanır. İkitelli demir çelik firmaları arasında yer alan firmamız, tüm bu üretim adımlarını eksiksiz ve sorunsuz bir şekilde uygulamaktadır. Çelik üretiminde ise kullanılan altı adet teknik vardır. Bunlar; Bessemer-Thomas, Thomas, Siemens-Martin, Oksijen Üfleme, Elektrik Ark Fırınları, İndüksiyon Ocaklarıdır. Tüm tekniklerde işleyiş yukarıda bahsedilen şekilde ilerlemektedir. Bessemer - Thomas tekniği yarım saat civarında sürerken, Siemens - Martin tekniği on saat, Oksijen Üfleme tekniği on beş dakika, Elektrik Ark fırınlarında kullanılan teknik ise iki saat civarında sürmektedir.

Demir ve Çeliğin Kullanım Alanları

Demir ve çeliğin kullanım alanları çok geniştir. Binalardan eşyalara, araçlardan evlerimize kadar birçok yerde demir ve çelik kullanılabilir. Özellikle beyaz eşyalarda ve makinelerde kullanımına sık rastlanır. Sağlıktan eğitime, tekstilden diğer tüm sektörlere kadar uzanan geniş bir kullanım alanına sahiptir.

ElifTulay

Hal böyle olunca herkes tarafından üretilebilir duruma gelen çeliğin, en iyisi olması ve sağlığa zararsız olmasına da dikkat edilmelidir. Firmamız yıllardır tüm sertifikaları mevcut bir durumda üretim gerçekleştirmektedir ve çeliklerimizin insan sağlığını tehdit eden hiçbir yanı görülmemiştir.

Çeliğin Türleri

Çeliğin yapımı ve oluşumuna göre birkaç çeşidi bulunmaktadır. Bunlar; düşük karbonlu, orta karbonlu, yüksek karbonlu, paslanmaz, imalat, otomat, takım, yay, civata, somun ve kazan çelikleri olarak sıralanabilir. İkitelli demir çelik firmaları arasında en prestijli demir çelik firması olan firmamız tüm bu çelik çeşitlerini tedarik etmektedir.

Düşük Karbonlu Çelik

Yumuşak çeliklerdir. En fazla %0,20 oranında karbon içerirler. Genellikle inşaat piyasasında kullanılırlar.

Orta Karbonlu Çelik

Isı uygulanarak sertleştirilebilirler. Genellikle makinelerde kullanılırlar.

Yüksek Karbonlu Çelikler

%0,60'dan fazla karbon içerirler. Dayanıklıdırlar çünkü sert maddelerdir. Daha zor şekil alırlar.

Paslanmaz Çelikler

Paslanmaz çelikler uzun ömürlü, dayanıklı ve sert yapıya sahiptirler. Çoğu alanda kullanılabilirler ve sağlığa zararları yoktur.

İmalat Çelikleri

Diğer adı karbon çeliğidir. Arabalarda ve makinelerde kullanılırlar.

Otomat Çelikleri

Hem kolay işlenebilirler hem de oldukça kalitelidirler. Kolay şekil verilebilme özelliğine sahiptirler.

Takım Çelikleri

Hijyenik yapıları vardır. Yüksek taşıma direncine sahiptirler. Sertlikleri uygulanan ısıya göre değişiklik göstermektedir.

Yay Çelikleri

Esnek çelik türleridir. Isı ile istenen şekil verilebilir. Aynı zamanda dayanıklıdır.

Cıvata Çelikleri

Yine sık kullanılan bir çelik türüdür. Soğuk şekillendirmeye uygundur.

Kazan Çelikleri

Kaynak yapılabilen türlerdir. Oldukça dayanıklıdırlar ve çok yüksek ısılarla şekil verilse dahi bozulmazlar.

Çeliğin Faydaları Nelerdir?

Öncelikle paslanmaz çeliğin sağlık açısından hiçbir tehlikesi yoktur. Hatta paslanmaz çelik diş ve diğer hastalıkların tedavilerinde bile çeşitli şekillerde kullanılabilir.

İkitelli demir çelik firmaları arasında yerini alan ve yıllardır kaliteli üretim ile yerini koruyan firmamız, en sağlıklı ve kaliteli çelikleri üreterek insan sağlığı tehdit eden ürünlerden uzaklaşıyor. Bu sayede birçok alanda kullanıma açık bir ürün olan çelik daha faydalı amaçlar uğruna da rahatlıkla tüketilebiliyor.