Ekol Demir
Sektörün Öncü Markası
Bizi Ara

Kare Profil Nerede Kullanılır?

Kare Profil Nerede Kullanılır?

Sektörde önemli bir yere sahip olan kare profil kullanım alanları büyük merak haline gelmiştir. Geometrik şekillerinden türü pek çok yerde karşımıza çıkan kare profiller, pek çok kilit sisteminin iç mekanizmasında kullanılır.

ElifTulayCelik

Ağır makine sektörünün de gözdesi olan kare profiller, makine parça ve aksesuarlarıyla makineleri birleştirmeyi sağlayan kamaların içerisindeki kullanımı ile de dikkat çeker. Hayatımızı kolaylaştıracak olan pek çok alanda kullanılan kare profiller, mobilya sektöründe de yaygın bir kullanım alanına sahiptir.

Mobilyaların ayak ve kol yapımında kullanılan kare profil, tekstil sektöründe de tezgah üretimi ile beraber cansız manken yapımında kullanım alanına sahiptir. Beyaz eşya sektöründe de kullanılan kare profil, küçük ev eşyaların üretiminde de rol oynar. Bunların dışında otomotiv sektöründe kullanım alanına sahip olan kare profil, araç alt yapı oluşmayla beraber dekorasyon tasarımında da kullanılmaktadır. Mutfaklarda yüksek ısıta karşı dayanıklılık gösteren malzemeler arasında da kullanılan kare profil, günümüzde anlattığımızdan daha fazla alanda rağbet görmektedir. Hemen her alanda karşımıza çıkan kare profil, dikişli biçimde üretilmesi ile de dikkat çekiyor. Dekorasyon gayesi ile kullanılan kare profillerin içinin boş olduğu da bilinen gerçekler arasındadır. Endüstriyel ya da dekorasyon amacı ile kullanılan kare profil, yüksek verimlilik ve dayanıklılık ile üretilmelidir. Yazımızın devamını okuyarak kare profil hakkında daha detaylı bilgiye sahip olabilirsiniz. 

Kare Profil

Belirli biçimlerde üretilen çelik, mimari ve inşaat sektörlerindeki iş yükünün azalmasını sağlamıştır. Sektörün gözde ürünlerinden biri haline gelen kare profil, endüstri alanında da oldukça yaygın bir biçimde kullanılmaktadır. Uzun senelerce problem yaşanmadan kullanılabilecek olan kare profil, bakımı kolay olduğu kadar dayanıklıdır.

Paslanmaz çelik ürünler içerisinde de yer alan kare profil, üretimi en zor olan tür olarak karşımıza çıkar. Ham maddesi son derece zor bulunan kare profiller, paslanmaz çeliklere nazaran daha fazla fiyata sahip olması ile de dikkat çeker. Sıradan kare profillere göre daha güçlü bir yapıta sahip olan paslanmaz kare profiller, içinin dolu olması sebebi ile normal kare profillere göre daha ağırdır.

ElifTulay