Ekol Demir Çelik San. Tic. Anonim Şirketi
Sektörün Öncü Markası
Bizi Ara

Bursa Nitelikli Çelik

Bursa Nitelikli Çelik

Bir ülkenin gelişmişlik düzeyinin demir-çelik sanayideki gelişmelere bağlı olduğu kabul edilmektedir. Özellikle nitelik çelik, bir ekonomini gelişmesi ile eş değer tutulmaktadır. Bahsedilen bu çelik ise savunma sanayiden otomotiv sanayiye kadar pek çok iş kolunda kullanılmaktadır. Önemli bir ham madde olan bu ürün, özellikle imalat sanayi için çok önemlidir. Ülkemiz de nitelik çelik konusunda büyük bir gelişme göstermektedir.

İnşaat sektörü başta olmak üzere bu ürünler, hammadde olarak kullanılmaktadır. Yani bu çelikler olmadan bu sektörlerdeki işler nitelikli olarak gerçekleşmeyecektir. Bursa Nitelikli Çelik üretimi de ülkemizde önemli bir yere sahiptir. EKOL DEMİR ÇELİK bu sorumluluğu başarılı ile yerine getirmektedir. Bu alandaki gelişmeleri yakından takip ederek yani son teknolojiyi kullanarak üretim gerçekleştirmektedir. Profesyonel kadrosu ile birlikte nitelik çelik üretmek için özveri ile çalışmaktadır.

Nitelikli Çeliklerin Kullanım Alanları Nelerdir?

Dünya çelik üretimi dendiğinde ilk akla Japonya, Fransa, Avusturya, ABD, Almanya Çin ve Hindistan gibi ülkeler gelmektedir. Bu ülkeler bu ürünleri üretirken kullandıkları malzemeleri bilgisini saklayarak gelişmiş ülkelerden bu bilgileri saklamaktadır. Özellikle nitelikli çelik, savunma sanayiden nükleer enerjiye kadar pek çok sektörde kullanıldığı için çok önemlidir. Ülkemizde nitelikli çelik üretiminde son yıllarda önemli adımlar atılmıştır. Ülkemizde nitelikli çelikler, inşaat sektörü ve makine sanayi başta olmak üzere birçok alanda kullanılmaktadır. Bu ürünlerin bu sektörlerde tercih edilmesinin en önemli sebebi, dayanıklı ve kaliteli olmasıdır. Genel olarak bu sektörler ise aşağıdaki gibidir.

  • Savunma sanayi,
  • Denizaltı üretimi,
  • Sağlık makineleri,
  • Otomotiv sektörü,
  • Enerji sektörü,
  • Gemi sektörü,
  • Uçak üretimi,
  • Demiryolu,

Yukarıda sayılan tüm sektörlerde nitelikli çeliğin kullanılmasının nedeni dayanıklılığıdır. Profesyonel bir kadro ile üretim gerçekleştirmek kadar kullanılan ürün de o derece önemlidir. Bursa Nitelikli Çelik üretimi konusunda önemli bir konuma sahip olan ELİF TULAY ve ekibi müşterilerine nitelikli çelik imkânı sağlamaktadır. Bu sayede kaliteli ve güvenli makineler ve ekipmanların üretimi gerçekleşmektedir.

Bursa Nitelikli Çelik Üretimi

Sanayi ve ulaşım sektörünün vazgeçilmez üretim ürünü olan nitelikli çelikler, demir ve belirli oranda karbon ve çeşitli alaşımlar karıştırılarak elde edilmektedir. Bir mühendislik çalışması olan bu ürünler, üretim sektörünün her alanında kullanılmaktadır. Kimi zaman ara ürün kimi zaman da ham madde olan nitelikli çeliklere ülkemizde en büyük talep inşaat sektöründedir. Bu nedenle bu ürünlerin üretiminin kaliteli ve güvenli olması çok önemlidir.

Bursa Nitelikli Çelik üretimi gerçekleştiren firmamız da bu ürünlerin üretimini profesyonel kadrosu ile birlikte gerçekleştirmektedir. Firmamız, teknik ekibi ile katma değeri yüksek nitelikli çelikler üretmektedir. Son teknolojik ekipmanları ve makineleri kullanarak üretim gerçekleştiren firmamız, ülkemizin kalkınmasına katkı sağlayarak yoluna devam etmektedir. Yaşadığımız dünyanın sürdürebilir bir çevre politikası ile var olacağının bilincinde olduğu için çalışmalarına çevreye duyarlı olarak yön vermektedir. Siz de iş sahanız için Bursa Nitelikli Çelik satın almak isterseniz irtibat bilgilerinden bize ulaşabilirsiniz.