Ekol Demir Çelik San. Tic. Anonim Şirketi
Sektörün Öncü Markası
Bizi Ara

Eskişehir Çelik Satan Firmalar

Eskişehir Çelik Satan Firmalar

Eskişehir çelik satan firmalar birçok çeşitte çelik üretimi yapmaktadır. Bu çeliklerin oldukça kaliteli olması göz önünde bulundurulmaktadır. Çelik, kullanılabilirliği ile birçok farklı sektöre hizmet etmektedir. Çeliğin çok sık tercih edilmesinin sebebi ise dayanıklı ve paslanmaz olmasıdır. Üretimi sırasında da demir cevheri kullanılmaktadır. Demir cevheri daha sağlam olması için güçlendirilmekte ve zenginleştirilmektedir. Bu da son derece dayanıklı çelikleri ortaya çıkarmaktadır. Çelik farklı konularda sınıflara ayrılmaktadır. Bu sınıflandırma:

 • Kimyasal birleştirilmelerine göre,
 • Üretim aşamalarına ve yollarına göre,
 • En son kullanılan üretim yollarına göre,
 • Şekline göre,
 • Kullanım alanına göre

Belirlenmektedir. Her sınıf farklı sektöre hizmet etmektedir. Ekol Demir Çelik şirketi de bu sınıflandırmaları göz ününde bulundurarak üretim yapmaktadır. Maksat tüm sektörlerin ihtiyaç duyduğu özellikte çelikler üretmektir. Sanayi alanları başta olmak üzere; otomotiv sanayisi, kağıt sanayisi, sabun sanayisi, deri sanayisi, inşaat sektörü, petrol endüstrisi, kimya endüstrisi ve gıda sektörü gibi çeşitli alanlarda kullanılmaktadır. Öyle ki, kullanıldığı alanlar bu sayılanlardan da fazladır. Eskişehir çelik satan firmalar hemen hemen her sektöre hizmet vermektedir. Sektörlere sunduğu çelikler ile birlikte saygınlıkta kazanmaktadırlar.

Dayanıklı Eskişehir Çelik Satan Firmalar

 Eskişehir Çelik satan firmalar belli özellikleri baz alarak üretim yapmaktadır. Bu özellikler çelikleri daha dayanıklı yapmaktadır. Çelik, dayanıklılığı ve paslanmaz yapısı ile bilinen bir malzemedir. İnşaat ve otomotiv sektörü çeliğin bu avantajlarından oldukça faydalanmaktadır. Çeliğin, üretiminde baz alınan özellikleri ise şu şekildedir:

 • Isıl işlemlere karşı duyarlı,
 • Kullanım alanına göre şekillendirilebilir,
 • Olumsuz etkenlere karşı dayanıklı,
 • Yüksek korozyon dayanımı,
 • Akma ve çekme dayanımına sahip
 • Paslanmaz

Olmalıdır. Bu özellikler kaliteli çeliklerin ortaya çıkması için gereklidir. Çelik, en önemli yapı ve mühendislik malzemesi olarak tanınmasını bu özelliklere borçludur.

Çelikler satışa sunulmadan önce ekibimiz tarafından çevre koşulları ve gerilme değerlerinin uygunluğu test edilmektedir. Malzeme kalitesinin kontrolü konusunda oldukça titiz çalışmalar yürütülmektedir. Kaliteli çelik üretimi ve satışı yapan şirketimizin SEO'su Elif Tulay, sahip olduğu ekip ve altyapı sayesinde şirketimizin başarılarla anılmasını sağlamıştır.

Çelik farklı kalite standartlarına da sahiptir. Çeliğin kullanılacağı alanlar bu konuda farklılık göstermektedir. Örneğin, 321 paslanmaz kalitede çelik daha çok kimya ve havacılık endüstrisinde kullanmaktadır. Bir başka örnek vermek gerekirse, 316 kalitede paslanmaz çelik buhar kazanı gibi çeşitli kazan uygulamalarında kullanılmaktadır. Bunun gibi çeşitli kalite farklarına sahip çelikler bulunmaktadır. Çeliklerin sahip olduğu kalite farklarının ortak özelliği ise daha öncede belirtildiği gibi dayanıklı ve paslanmaz olmalarıdır. Şirketimiz, farklı kaliteye sahip her çeşit çeliğin satışını yapmaktadır.

Eskişehir Çelik Satan Firmalar Fiyat Aralıkları

Eskişehir çelik satan firmalar, sattığı malzemeye göre farklı fiyat aralıklarına sahiptir. Farklı kalite özelliklerine sahip çeliklerin bulunması fiyatların değişiklik göstermesine sebep olmaktadır. Çelik satışı yapılırken birçok farlılıklar ve özellikler ele alınmaktadır. Hangi sektörde kullanılacağı, ne kadar ve nasıl bir çeliğe ihtiyaç duyulduğu bu konuda önemli bir noktadır. Fiyatlar hakkında daha ayrıntılı bilgi almak için şirketimizle iletişime geçilebilmekte ve gerekli bilgiler alınabilmektedir.