Ekol Demir Çelik San. Tic. Anonim Şirketi
Sektörün Öncü Markası
Bizi Ara

Soğuk İş Takım Çelikleri

Soğuk İş Takım Çelikleri

EKOL demir çelik A.Ş. olarak uzun yılların verdiği tecrübe ile bu alanda hizmet sunan bir profile sahibiz. Soğuk iş çelik takımlarını, soğuk uygulamalar için 250 derecenin altında olacak şekilde çelik üzerinde yapılan faaliyet olarak tanımlayabiliriz. Çelik üzerinde gerçekleşen aşınma, dökülme ve ezilme gibi deformasyonlar için bu hizmet devreye girmektedir.

VasifliCelik

EKOL Sanayi tarafından sunulan mühendislik hizmeti ile tüm işlemler gerçekleşir. Çelik üzerinde mevcut olan tüm sorunlar çözüme en uygun olacak şekilde hayata geçirilmektedir. Kalite ve fiyat performansı işçiliğin kalitesini gözler önüne serer. EKOL genel kalite ve fiyat farkı gözetilerek işlemleri yerine getirilmektedir. Bu alanda kullanılan malzemeler de ayrıca kaliteyi ele vermektedir. Kullanılan malzemenin çapı ve boyutu da işlem yapılacak alana göre değişmektedir.

Soğuk iş takım çelikleri bu alanda mevcut olan takım çeliklerin de büyük bir kısmını oluşturmaktadır. Bu ürünler daha geniş bir kullanım alanını sizlere sunmaktadır. Genelde 200 derecenin altında olan işçilikler için kullanılır. İşlemler talaşlı ve talaşsız olacak şekilde yapılır. Ancak bu işlem yapılacak alanın genel faaliyetine göre değişiklik gösterir. Bu alanda kullanılan çeliklerin karbon miktarı da % 0,30 un altındadır. Soğuk iş takımı çeliğine krom, vanadyum ve molibden oluşan ürünler de denilebilir. Birçok alaşıma sahip bir genişliği kendi içinde barındırdığı için çoklu kullanım alanı mevcuttur. Bu da ürün hakkında detaylı bir çalışmayı ve kullanımı ön plana çıkarır.

Soğuk İş Takımı Çelikleri ve Özellikleri

Soğuk iş takımı çelikleri satan firmalar arasında yer alan bir firmamız olarak bu alanda etkili ve kaliteli bir işlem kapasitesine sahiptir. Yılların verdiği tecrübe ile bu yola çıkan bir firma özelliğini gösterir. Bu alanda kullanılan soğuk iş takımı çeliklerinin kullanım özellikleri de önem taşır. Öncelikle bu ürünler düşük alaşımdan meydana gelmektedir. Alaşım elementi tüm çelik içinde % 5 lik bir alanı temsil eder. Eğer alaşım miktarı yüksek olursa bu oranda 5 10 ya da 30 arasında değişim göstermektedir. Alaşım elementi olarak genelde Cr, V, Mo,  W içerikleri karşınıza çıkar. Bu çelikler genellikle kesme, delme ve bükme gibi zorlu olan alanlarda kullanılır.

NitelikliCelik

Soğuk iş takım çelikleri 200 dereceyi geçmeyen bir çalışma alanı içinde işlev görmektedir. Çalışma aşamasında takım yüzeyi ve parça arasında belli bir çekim gücü vardır. Ayrıca bu takımlar aşınmaya karşı da oldukça dayanıklı ve dirençlidir. Soğuk çelikler sert bir yüzeye sahip oldukları için bu onların dayanıklılığını iki kat daha arttırır. İç yapısı ise oldukça homojendir. İyi bir işlenebilirlik özelliği sergiler. Yüksek bir basma dayanımı da mevcuttur. Demire yüksek tokluk hissi de verir. Bu alanda mevcut olan kullanım oranı da her geçen gün artmaya devam etmektedir. Isıl işlem altında çalışma gösterir. Farklı alaşım elementlerine karşı da dayanıklıdır.

Sektörde EKOL Demir Çelik

EKOL demir çelik A.Ş. bu alanda birçok firma ile işlevi devam eden bir alt yapıya sahiptir. Özellikle satışa sundukları ürünlerin kullanım alanı bir hayli fazladır. Her biri yüksek ısıya karşı dayanıklı oldukları için daha çok ön plana çıkarlar. EKOL demir çelik  bu alanda etkili ve donanımlı bir iş gücü ile hizmet sunmaktadır. demir çelik soğutma ürünleri dayanıklı ve kullanışlı alt yapısı ile satışta yerini alır. Sizler de bu alanda yetkin ve kaliteli bir üretime sahip olan EKOL firması ile iletişime geçerek gerekli yardımı alabilirsiniz.