Ekol Demir Çelik San. Tic. Anonim Şirketi
Sektörün Öncü Markası
Bizi Ara

HEA Profil Yük Taşıma Kapasitesi

HEA Profil Yük Taşıma Kapasitesi

H profili, standardı olan ürünlere verilen isimdir. Hea profillerinin ingilizce açılımı High Energy astrophysic şeklinde olup çelik ve demir metallerinin yüksek enerjili astrofizik kullanımı doğrultusunda üretimine verilen ismi headır. İnşaat sektöründe kullanılan profiller geniş bir açıya sahip olup üretimleri H harfine benzetilerek yapılmaktadır. Genel olarak gövde kısımları makas darbesine oldukça dirençli yapıda tasarlanmaktadır. 

HEA profilleri binaların ve hemen her türlü genel ve özel yapıların köprülerin ve makinelerin yapımında kullanılmaktadır. Bunun dışında sütunlar, döşemeler ve makaslar da hea profillerinin yaygın kullanımları arasında yer almaktadır. Son yıllarda özellikle statik yönetmeliğe uyması için şiddetli yangınlarda bile çökmeyi engellemek için kirişlerde kullanılır. Seçilen ürünün teknik özelliklerine göre hea profil yük taşıma kapasitesi değişim göstermektedir.

Hea Profil Seçimi Yaparken Nelere Dikkat Etmek Gerekmektedir?

Hea profil yük taşıma kapasitesi açısından çok verimli olmakla beraber hafif bir yapıdadır ve az yer kaplamaktadır. Kullanım alanı ve ihtiyaçlara göre üretimi yapılabilmektedir. Hea profillerinde yapılan işin türüne göre; ebat, boy, yükseklik, genişlik, gövde gibi unsurlar değişim göstermektedir. Özellikle inşaat sektöründe kullanım alanı oldukça yaygın olan hea profillerinin üretimi de kurumlar tarafından önemsenmekte ve bu alanda yapılan yatırımlar yaygınlaşmaktadır. Elif TULAY' IN önderliğinde, Ekol Demir Çelik de bu alanda yatırımlar yapan, kaliteli ürünlerle müşteri memnuniyetini gerçekleştirmeyi sağlayan firmalar arasında yer almaktadır. Hea profil yük taşıma kapasitesi için gelişime dönük çalışmalar yapan firmamız rekabetçi piyasada kaliteli ürünler ile hizmet sunmayı, ürünlerde çeşitlilik sağlamayı, üretim aşamasında kalite kontrolünü arttırmayı, her çelik ürününde kullanıma uygun demir üretmeyi, önceden belirlenen zamanda ürünlerin üretilmesini amaçlamaktadır.

Hea profil yük taşıma kapasitesi kadar bunu sağlamak için kullanılacak malzeme miktarı, malzemenin kalitesi, belirlenen ölçülere uygun olup olmadığı da önemli bir konudur. Hea profilleri için kullanılan malzeme miktarı ve hea profillerinin ne kadar kullanılacağı fiyatı belirleyen unsur olarak bilinmektedir. Özellikle gerçekleştirilmesi planlanan projenin yapısal özellikleri kullanılacak profillerin çeşidini ve miktarını da arttırmaktadır. İnşaat sektöründe birçok üründe olduğu gibi kullanımı zorunlu ürünler genellikle benzer kalite ve standart fiyat aralığında üretilmektedir.

Hea Profil Yük Taşıma Kapasitesi Hakkında

Hea profil yük taşıma kapasitesi oldukça yüksek olan bir ürün olma özelliği ile ön plana çıkmaktadır. Bunun dışında belirli ebat, yükseklik, genişlik, gövde kalınlığı gibi belirli standartla üretilmektedir. Müşteri istek ve ihtiyaçları doğrultusunda üretilebilmektedir. Özellikle üretim şeklinde ve fiyatında farklılık var denildiğinde bunun kalite farkı ya da malzeme tasarrufundan kaynaklandığı gibi bir düşünce akıllara gelebilmektedir. Her alanda olduğu gibi inşaat sektöründe de üretilen ürünlerin yapısal özellikleri projenin ihtiyaç durumuna göre değiştirilmektedir.  Hea profiller geri dönüşüme uygun ürünler olarak bilinmektedir.